Menu

Z bankomatů ČSOB vyberete i mobilem

12.09.2016 14:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Z bankomatů ČSOB vyberete i mobilem

Z bankomatů ČSOB vyberete i mobilem | foto: CHIP

Od dnešního dne mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. 

Pomocí mobilu tedy nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost. Během září si veřejnost bude moci novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80. Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha.

Zavedení bezkontaktních bankomatů znamená podle ČSOB pro klienty zvýšení komfortu a bezpečnosti. Jestliže bude klient provádět transakce na bankomatu bezkontaktně, odpadá nebezpečí možného skimmingu. Skimmování magnetického proužku platební karty a její následné zneužití totiž hrozí jen při kontaktním použití karty. Bezpečnost podporuje i fakt, že klient musí i při bezkontaktním výběru hotovosti vždy zadat PIN.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení