Menu

Z jaké výšky se smí fotografovat na veřejnosti?

23.09.2010 12:59 | Redakce Chip + Přidat komentář
Z jaké výšky se smí fotografovat na veřejnosti?

Z jaké výšky se smí fotografovat na veřejnosti? | foto: CHIP

V Česku je prozatím pozastaveno nové snímkování pro Google Street View — do doby, než se Google, Inc. podaří vyřešit námitky Úřadu pro ochranu osobních údajů.

V Česku je prozatím pozastaveno snímkování pro Google Street View: dílem pro nedostatky formální vůči zákonu, které Google snadno napraví. Dílem však pro výšku kamer — ty „vidí“ ze 2,7 metru mnohde to, co chodec neuvidí, a to se úřadu nelíbí. Google proti tomu podal rozklad.

My nevíme o tom, že by bylo zákonem stanoveno, z jaké výšky smíte fotografovat na veřejných prostranstvích. Když si vylezete s foťákem na štafle, porušujete zákon? A co když fotografujete z okna ve druhém patře domu naproti?

Google je nicméně vstřícný vůči těm, kteří si ve Street View být vidět nepřejí. Stačí kliknout na velice drobounký odkaz „Nahlásit problém“, umístěný téměř neviditelně do levého dolního rohu snímku; následný dotazník je však už přehledný. Google prý určitý snímek na žádost „ve velmi krátkém čase“ odstraní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení