Menu

Zotac GeForce 9800GX2

19.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová grafická karta se dvěma GPU a ambicí na nejvýkonější grafiku současnosti.

Zotac GeForce 9800GX2

Nová grafická karta se dvěma GPU a ambicí na nejvýkonější grafiku současnosti.

Zdá se, že obliba grafických karet se dvěma GPU na jedné desce roste. Prozatím asi nebudou představovat ty nejprodávanější verze, ale výrobci se k nim s oblibou uchylují v boji o tzv. „nejrychlejší“ grafiku na trhu. Na základně našich testů byla prozatím nejrychlejší grafickou kartou ATI Radeon HD3870X2, zda ji srazí novinka GeForce 9800GX2 z trůnu vám povíme až si ji budeme moci na vlastní kůži vyzkoušet, zatím tedy předáváme jak jsme nakoupili od výrobce.

Podle výrobce má být 9800GX2 cca o 30-50% rychlejší než GeForce 8800 Ultra a potažmo tedy i výkonnější než ATI 3870X2. Základní specifikace hovoří o paměti 1 GB GDDR3 s frekvencí 2000MHz, dva GPU GeForce 9800 mají frekvenci 600 MHz a 2x 128 stream procesorů. Milovníci absurdního výkonu si tyto karty mohou zařadit do SLI režimu a získat tak systém se 4 GPU. Karty jsou určeny pro novější rozhraní PCI Express 2.0, ale jsou i zpětně kompatibilní s verzí 1.0.

Zajímavou novinkou může být funkce Nvidia Hybrid Power. Pokud ji podporuje i základní deska, bude mít uživatel možnost plynule přepínat mezi integrovanou grafikou motherboardu a výkonnou grafikou, což uspoří dost energie a bude mít i blahodárný tišící efekt. Karta je vybavena HDCP Dual-linkovým DVI výstupem i HDMI výstupem.

Informace o ceně zveřejníme ihned jak se je dozvíme. Už jsme si ji objednali na test, takže doufejme, že v příštím čísle papírového Chipu vám přineseme více.

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení