Menu

ZTE Atlas W

31.12.0999 22:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
ZTE Atlas W

ZTE Atlas W | foto: CHIP

Další letní novinkou mezi androidími telefony je Atlas W od výrobce ZTE. Určen je především mladším a méně náročným uživatelům, či těm, kteří do světa chytrých telefonů teprve pronikají. U telefonu bude možná aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) z nynější verze Gingerbread, a to minimálně na uživatelské úrovni. Mobil je již nyní k dostání v Globusu a od poloviny srpna 2012 také v ostatních známých eshopech.

Li-Ion baterie přístroje ZTE Atlas má kapacitu 1200 mAh a vydrží na jedno nabití až dva dny. Poměrně zajímavě zní integrovaný zadní 5MPx fotoaparát, který má díky přisvětlovací LED diodě nabízet slušné fotografie i za horšího osvětlení (což pro vás hodláme při první příležitosti řádně prověřit). Fotoaparát umí automatické ostření, nastavení barevných efektů, hodnot ISO, sytosti a kontrastu, ostrosti i vyvážení bílé. Digitální zoom pak zvětší scénu až 1,6x. Přední fotoaparát pak umožní videohovory ve VGA rozlišení a pořizovat jak snímky, tak i videa. Multimediální možnosti telefonu pak doplňuje záznam videa v rozlišení 640 x 480 pixelů, dále FM radio s RDS funkcí a videopřehrávač s možností rozšíření z GooglePlay.

ZTE je po Huawei dalším čínským gigantem, který se hodlá výrazněji prosadit také mezi renomovanými výrobci chytrých telefonů.
ZTE je po Huawei dalším čínským gigantem, který se hodlá výrazněji prosadit také mezi renomovanými výrobci chytrých telefonů.

Displej Atlasu nabízí rozlišení WVGA (800 x 480 bodů) a slušné pozorovací úhly. Obraz má být dobře viditelný i za silnějšího slunečního záření. ZTE Atlas W umožňuje datové přenosy přes GPRS, EDGE, 3G a nadstavby HSDPA a HSUPA, bezdrátově pak Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 s profilem A2DP. Samozřejmostí je kabel s microUSB koncovkou. V základní nechybí aplikace pro Facebook, Foursquare, Google+ i GTalk. Orientaci kdekoliv pak zajistí Google Mapy a navigace Google napojené na GPS čip. K dispozici je standardní paměť a možnost rozšíření kapacity úložiště až na 32 GB externí microSD kartou. ZTE Atlas je k dostání v černém a bílém provedení za zaváděcí cenu 3990 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení