Menu

Ztrácí Facebook miliony uživatelů?

16.06.2011 09:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ztrácí Facebook miliony uživatelů?

Ztrácí Facebook miliony uživatelů? | foto: CHIP

Světově nejpopulárnější sociální síť právě dosáhla vrcholu své popularity, která nyní v některých zemích začíná klesat!

Statistiky, které jsou nyní k dispozici ukazují, že na začátku června má Facebook 687 milionu uživatelů, ale nový uživatelé přicházejí v menším a menším počtu. V dubnu si svůj profil vytvořilo „pouze“ 13,9 milionu uživatelů, v květnu už to bylo „jen“ 11,8 milionu. Kromě toho průměrný měsíční nárůst za posledních 12 měsíců byl 20 milionů uživatelů. Tato data samozřejmě pocházejí z celého světa.

Věci se mírně liší v samotných Spojených státech. Portál Inside Facebook tvrdí, že ze 155,2 milionu uživatelů Facebooku v USA klesl jejich počet v květnu na 149,3 milionu Američanů. V Kanadě, byl pokles v počtu uživatelů o 1,52 milionu. Tento trend pokračoval i v několika dalších zemích, jako jsou Británie, Norsko a Rusko. Jednou z mála výjimek se zdá být latinská Amerika a hlavně Brazílie, kde nový uživatelé přibývají exponencionálně.

Zástupci Facebooku ovšem tyto statistiky důrazně odmítají. Podle nich data, která byla zdrojem těchto statistik pochází z reklamních nástrojů a nemohou být proto použity jako základ pro odhad celkového růstu uživatelů služeb.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení