Menu

ZyXEL DMA-2500

30.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
univerzální přehrávač multimédií

ZyXEL DMA-2500

ZyXEL Communications představuje univerzální přehrávač multimédií DMA-2500, který si poradí s jakýmkoliv multimediálním obsahem, včetně videa ve vysokém rozlišení.

Odkudkoli a cokoli

Výhodou přehrávače je, že je naprosto univerzální. Přehraje jakýkoliv hudební nebo video formát. Poradí si s nejmodernějšími formáty, jako je H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD a s mnoha dalšími. Převratnou novinkou je podpora formátu „MKV“, ve kterém jsou na internetu nejčastěji šířeny filmy ve vysokém rozlišení. Dokonalou kvalitu si vychutnají i majitelé souborů s ochranou proti kopírování DRM (podpora Digital Rights Management).
DMA-2500 získal certifikaci DLNA 1.5. To je zárukou toho, že dokáže sdílet digitální obsah s dalšími zařízeními, nezávisle na platformě nebo výrobci. Multimédia si tak můžete vychutnávat na mobilních zařízeních, kompatibilní spotřební elektronice a samozřejmě na počítači. Multimediální obsah přehrává DMA-2500 z úložiště v síti, které umí sám najít. Skvěle se k tomu hodí například ZyXEL NSA-220 Plus, na kterém můžete mít stovky hodin videí, hudby i fotografií. Není třeba se ale spoléhat jen na vlastní obsah. Zařízení umí přistupovat k webovým televizím a rádiím z celého světa pomocí služby Radio Live 365. Tisíce rozhlasových a televizních stanic máte na dosah ovladače.

Snadné připojení

Zprovoznění přehrávače je obzvláště jednoduché. K modernímu televizoru jej připojíte pohodlně pomocí jediného kabelu HDMI, který přenáší zvuk i video, včetně toho ve vysokém rozlišení. Myslelo se i na starší zařízení, takže nechybí analogové výstupy, včetně S-Video výstupu. Do domácí sítě se přehrávač připojí standardním ethernetovým kabelem. Pro koho je pohodlnější bezdrátový přenos, může využít USB port, ke kterému lze připojit 802.11n USB adaptéry ZyXEL, např. NWD-271N nebo NWD-270N.

Komunikuje česky

Velkou výhodou přehrávače je, že s uživatelem komunikuje v českém jazyce. Ovládání je díky tomu stejně jednoduché, jako u běžné spotřební elektroniky. Podpora češtiny nechybí ani u titulků ve filmech; přehrávač správně zobrazí všechny české znaky.

Ekologicky úsporný

ZyXEL dbá na to, aby jeho zařízení byla úsporná a neměla vysokou spotřebu elektrické energie. To platí i pro DMA-2500. Zárukou nízké spotřeby je certifikace ENERGY STAR.

Doporučená maloobchodní cena činí 4 980 Kč.

Info: www.zyxel.cz

Vratislav Klega

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení