Menu

ZyXEL PLA5000 Gigabit Ethernet HD Powerline

23.07.2013 10:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
ZyXEL PLA5000 Gigabit Ethernet HD Powerline

ZyXEL PLA5000 Gigabit Ethernet HD Powerline | foto: CHIP

ZyXEL Communications představuje rodinu produktů PLA5000 Gigabit Ethernet HD Powerline, která zahrnuje powerline ethernetové adaptéry PLA5205 a PLA5215, určené pro domácí uživatele.

Nová řada powerline je navržena tak, aby uživatelům přinesla dokonalý zážitek se streamovanými médii díky vyšší rychlosti, většímu pokrytí a lepší energetické účinnosti. Vysoce výkonné HD powerline produkty společnosti ZyXEL stačí jednoduše připojit do stávajících elektrických zásuvek a elektrické rozvody se okamžitě změní v síť podporující připojení k internetu.

V souvislosti s pokračujícím vývojem digitálních aplikací a služeb dnes uživatelé v domácnosti vyžadují internetovou konektivitu s vyšší spolehlivostí sítě a stabilní výkonností. Efektivní síť je přitom nutná nejen pro podporu širokopásmového přístupu, ale právě také různých digitálních aplikací a zábavních služeb, jako je streaming médií ve vysokém rozlišení, audio a video systémy s podporou protokolu IP či interaktivní online hry.

Produkty řady ZyXEL PLA5000, tedy powerline adaptéry s rychlostí 600 Mb/s pro gigabitový Ethernet, byly navrženy s využitím revoluční technologie HomePlug AV2. Proto uživatelům umožňují současně, na různých zařízeních a bez jakýchkoli prodlev sledovat streamovaná videa, hrát hry a prohlížet si webové stránky. Řada PLA5000 z rodiny produktů HD Powerline přichází s vysokými rychlostmi přenosu dat – až 600 Mb/s znamená zlepšení o více než 20 % ve srovnání s technologií o rychlosti 500 Mb/s. Vyspělá funkce QoS (zaručená kvalita služby) navíc uděluje prioritu různým typům provozu, například streamingu HD videa, hrám, vysokorychlostnímu přístupu k internetu či službám VoIP, a zajišťuje tak kvalitní přenos u aplikací s velkými nároky na šířku pásma.

Powerline produkty přinášejí domácím uživatelům flexibilitu a komfort, takže si mohou multimediální streaming ve vysoké kvalitě vychutnávat ve všech částech domácnosti. Vysokorychlostní powerline adaptéry pro gigabitový Ethernet z nové řady PLA5000 jsou schopny fungovat také jako opakovače pro ostatní powerline adaptéry v síti. Díky tomu lze dosáhnout širšího pokrytí, a v domácnosti již nebudou žádná izolovaná místa bez dostupnosti digitálního obsahu. Uživatelé se přitom mohou připojit k internetu a využívat digitální obsah, aniž by museli měnit rozvody v domě či bytě. ZyXEL PLA5205 se dokonce dokáže vyrovnat s nejčastějšími zdroji rušení v prostředí díky odfiltrování zásuvkových modulů a jiných rušivých zařízení. Výsledkem je streaming HD médií zcela bez interferencí a zvýšení dosahu až o 50 %.

Společnost ZyXEL i nadále plní své závazky vůči životnímu prostředí. Nové HD powerline produkty řady PLA5000 proto nabízejí vyšší energetickou účinnost prostřednictvím úsporného režimu, který snižuje spotřebu energie až o 80 % v porovnání s adaptéry bez této funkce. Kromě toho tato zařízení obsahují také funkci šifrování AES (Advanced Encryption Security), aby mohli uživatelé zabezpečené připojení k internetu nastavit pouhým stisknutím tlačítka – bez jakékoli složité konfigurace.

Zdroj: TZ ZyXEL.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení