Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový MacBook Pro je strašidelně výkonný: v nejlepší konfiguraci vyjde na 200 tisíc korun

Jakub Fišer 31.10.2023
Zdroj: Luca Bravo / Unsplash

Americký gigant Apple v noci z pondělka na úterý představil světu své nové čipy M3, a rovnou je také uvedl ve dvou nových produktech: iMacu a MacBoocích Pro. Díky vylepšenému čipsetu Apple M3 Max přináší nejvýše postavený MacBook Pro šíleně vysoký výkon. Ale za jakou cenu?

Kapitoly článku

Nový čip Apple M3

Apple si za vysoký výkon nechává slušně zaplatit, to není tajemstvím. Vzhledem k tomu že před 3 lety přešel z obecně využívaných Intel procesorů na vlastní architekturu Apple Silicon, může takový výkon nabídnout prakticky jen on. I to je pro velkou část zákazníků slušná motivace k upgradu právě na Apple Silicon.

Nový MacBook Pro posunuje výkon zase o kus dál, Apple navýšil oproti minulé generaci výkon zhruba o 30 %, oproti čipům M1 dokonce o 50 %. V rámci grafického výkonu (GPU) je M3 silnější dokonce o 65 % než první generace M1.

Mohlo by vás zajímat

MacBook Pro v plné palbě

Apple nasadil do série MacBook Pro všechny tři nové čipy M3. Kolik si ale budete muset připravit peněz, pokud budete chtít ten opravdu nejvýkonnější z nových MacBooků a co vlastně takové výpočetní monstrum nabídne?

Extrémní výkonné monstrum si můžete naklikat v oblíbeném konfigurátoru společnosti Apple. Hovoříme o MacBooku Pro s 16″ Liquid Retina XDR displejem, s čipem M3 Max s 16jádrovým CPU a dokonce 40jádrovým GPU, případně ještě 16jádrovým Neural Enginem.

Kromě toho takto našlapaný stroj disponuje 128 GB paměti RAM, 8TB SSD úložištěm, 140W nabíječkou a bohatou portovou výbavou: 3× USB-C Thunderbolt 4, slot na kartu SDXC, klasické HDMI, sluchátkový 3,5mm Jack a proprietární nabíjecí magnetický konektor MagSafe 3. generace.

Apple MacBook Pro M3 cena
Zdroj: Apple.com, snímek obrazovky Jakub Fišer

Cena opět nekompromisní

Pokud si zvolíte tento extrémně výkonný stroj, budete na něj čekat o pár týdnů déle, protože jde o relativně ojedinělou konfiguraci, kterou Apple běžně nenabízí, ale bude samozřejmě dostupná přes zmíněný konfigurátor.

Sečteno podtrženo za MacBook Pro s 16″ obrazovkou a takto našlapanou výbavou zaplatíte 215 990 Kč včetně DPH. Dopravu máte zdarma, což mimochodem bývá u Apple standard i u řádově lacinějších objednávek.

Zdroj: Newsroom, Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud