Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 03 iPad 2 má prý dvojnásobek RAM

iPad 2

iPad 2 má prý dvojnásobek RAM

To způsobí rychlé zastarání iPadu původního; ale dvojku pak čeká osud stejný.

Chrome Web Store se utěšeně plní aplikacemi, a objevily se mezi nimi i grafické editory. Vznikly však a byly dostupné mnohem dříve než Chrome Web Store, a až na ojedinělé výjimky jsou všechny napsány ve Flashi; ten je totiž vyzrálejší, rozšířenější a umožňuje vývojářům více, než co zatím lze s dosud neúplně podporovaným HTML5. Běží‑li editor ve Flashi, a tedy díky pluginu pro Flash, pak je také jedno, ve kterém prohlížeči jej pustíte. S HTML5 tomu tak nebude nikdy.

Online aplikace zpravidla umějí otevřít obrázky přímo třeba z Facebooku nebo z Flickru, anebo z jakéhokoli URL. Z místního počítače otevírají obrázky též, ale až na jednu výjimku to znamená, že obrázek odešlete internetem, a tedy musíte tvůrcům aplikace věřit.

Pixlr

Schopný a použitelný je Pixlr, jenž je i přeložen do češtiny. Kdo zná, řekněme, Photoshop Elements, bude se v Pixlru cítit jako doma. Obrázky otevřené místně dokonce nikam neodesíláte, program je zpracovává na vašem počítači. A nemusíte se proto registrovat. Registraci potřebujete, jen chcete‑li otevírat obrázky z knihovny na Pixlru, anebo také z Facebooku či Flickru. Na jednoduché úpravy obrázků je možno použít i velice prostého Pixlr Express. Pro Firefox nebo Chrome je rozšíření Grabber — snímač obrazovky.

Aviary

Sada aplikací na Aviary.com nám připadá méně vyzrálá a přehledná, také těžkopádnější a pomalejší. Za samostatnou pozornost stojí editor vektorový, jelikož jako takový je mezi online aplikacemi zřejmě nejlepší, a možná vůbec jediný použitelný. Aplikace Aviary jsou pouze v angličtině. Každý editovaný obrázek musíte odeslat po internetu.

Sumo Paint

Sumo Paint vypadá pokročile, ale je o poznání pomalejší než Pixlr. Místní soubory do něj musíte odeslat po internetu. Program má nicméně docela dost příznivců a chlubí se mnoha jimi vytvořenými obrázky. Kupodivu zatím není uveden v Chrome Web Store.

Photoshop Express Editor
Photoshop Express Editor
Photoshop.com

Online nástroje nabízí také Photoshop.com: Photoshop Express Editor dovede základní úpravy celého snímku, a až na některé zádrhele (v režimu na celou obrazovku nelze vložit rozměr výsledného snímku z klávesnice) poslouží v podstatě dobře. Je znát, že pod jednoduchým rozhraním se skrývají postupy Adobe.

Na pohled jednoduché uživatelské rozhraní však neznamená, že nebudete zprvu zkoumat, jak se který nástroj vlastně ovládá, i když na to brzy přijdete. A nesmí vám vadit angličtina, anebo se musíte vyznat podle symbolů. Vyhrát si pak můžete v nabídce Decorate. Pokud nechcete využít úložiště na Photoshop.com, nepotřebujete se registrovat.

Picnik

Když už jsme u jednoduchých úprav, pak tedy uvedeme i nadmíru oblíbený Picnik, jenž je přístupný v rámci společenských sítí, například na Facebooku, a je proto s nimi dobře propojen (zato bez Facebooku ho možná ani nespustíte). Na kartě Edit nabízí úpravy základní, ač účinné. Zajímavější je karta Create — nepřehlédněte malé nadpisy v řádce hned pod záložkou — jenže většina úprav nebo efektů je tu placená.

Cloud Canvas

Cloud Canvas zmiňme jen proto, že je pokusem o vektorový editor v HTML5. To je zatím odvážné. Vyžaduje účet u Googlu, a se spuštěním aplikace mohou být potíže, pokud se účet nepodaří připojit. V čase přípravy článku editor vůbec nejde spustit v Google Chrome — propojení s účtem u Googlu „cyklí“. Přitom právě Google Chrome je s podporou HTML5 nejdále.

Za měřítko obliby jednotlivých aplikací můžeme považovat počet jejich příznivců na Facebooku. Čísla z doby přípravy článku jsou zaokrouhlena na tisíce:

Picnik
4 488 000
Pixlr
64 000
Photoshop.com 24 000
Sumo Paint
16 000
Aviary 8 000
Přidat komentář 1 komentář
kovacmj
kovacmj 2011.03.04 20:27
Oproti jednotke sa mi dajako začína páčiť.
Autoři: marek janouš
Přidáno: 03.03.2011
Tag: 2, 512 mb, a5, apple, ios, ipad, ipad 2, ram
Zdroj: AppleInsider
Počet zobrazení: 1008
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.