Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 10 Koho zklamal iPhone 4S?

iPhone 4S

Koho zklamal iPhone 4S?

Komu se líbí iPhone 4, nemá proč být zklamán vylepšeným iPhone 4S.

V síti Tor jsou slabá místa, kterých lze využít jak ke „zmapování“ sítě, tak ke čtení zpráv, které sítí procházejí. Tvrdí to Dr. Eric Filiol, profesor a vedoucí laboratoře „operační kryptologie a virologie“ na ESIEA, výběrové francouzské vysoké škole informatiky, elektroniky a automatiky. Útoky vyvinul a ověřil spolu se dvěma stážisty, a to jak v laboratorních podmínkách simulované sítě, tak dílem ve skutečné síti Tor. Tu využívají lidé, kteří chtějí na internetu skrýt svou totožnost, navštěvované servery i přenášená data.

Prozatím nejsou známy podrobnosti. Eric Filiol způsob útoku poprvé objasní tento víkend v brazilském São Paulu, na konferenci H2HC. Představit jej má také na konferenci PacSec 2011, konané 9. a 10. listopadu v Tókju. Teprve poté slibuje zveřejnit podrobnosti útoku, zdrojový kód a svou přednášku.

Tvůrců Toru se dotklo, že útok je představován, jakože využívá slabin v návrhu sítě Tor. Zdá se totiž, že ve skutečnosti využívá slabin v operačních systémech uzlů sítě Tor. Co do praktického hlediska bezpečnosti je ovšem vcelku jedno, kde je chyba…

Tým Erica Filiola zjistil, že asi třetina uzlů sítě Tor je napadnutelná malwarem — že do nich lze proniknout a získat nad nimi vládu. To umožňuje nabourat se do kryptografických rutin spuštěných v paměti serveru. Způsob Eric Filiol nastínil již v březnu ve Vancouveru. Jakmile jsou ovládnuty kryptografické rutiny serveru, dopomůže k rozluštění síťového provozu statistická analýza.

Eric Filiol tvrdí, že představí i návrh úprav zdrojového kódu Toru, kterými by mělo jít útoku zamezit.

Přidat komentář 3 komentáře
Gość IP: 90.179.0.* 2011.10.05 17:54
Osvit? iPhone má v sobě film? Sakra tak to je ale killer feature!
mjanous
mjanous 2011.10.06 14:21
A digitální snímač asi k obrázku přijde jak jinak, než že ho osvítí světlo skrze objektiv? A snad si nemyslíte, že množství světla propuštěného objektivem na snímač není potřebí přesně odměřit?
Gość IP: 85.71.35.* 2011.10.20 18:49
4M prodaných kusů mluví za vše, počet pořád stoupá!

iPhone 4S
Autoři: marek janouš
Přidáno: 05.10.2011
Zdroj: Dr. Eric Filiol, The Hacker News, Threatpost
Počet zobrazení: 1262
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.