Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 03 V grafice nechává iPad 2 ostatní daleko za sebou

iPad 2

V grafice nechává iPad 2 ostatní daleko za sebou

Mezi tablety nemá grafický výkon iPadu 2 konkurenci.

První alfa­‑verze Diaspory (tedy verze ještě nehotová) je ohlášena na říjen.

Připomeňme si význam Diaspory: Facebook se prosadil jako úžasný a jedinečný nástroj, který pro stamiliony lidí na světě změnil (a ještě dále bude měnit) to, jak využívají internetu, a to, jakým způsobem udržují spojení s příbuznými, s přáteli, známými, a se vzdálenými příbuznými, a s někdejšími přáteli a známými, a s bývalými přítelkyněmi — nebo přáteli — a s kolegy, a s bývalými kolegy, a s…

Pro spoustu těchto kontaktů Facebook vůbec umožňuje praktické udržování spojení; ať si říká, kdo chce, co chce, málokdo z nás je ochoten pravidelně obesílat stovku i více adres e‑mailem s dotazem „Jak se v poslední době máte?“ a „Nepošlete mi nějaké své fotografie?“, a s přípisem, co právě děláme my. Zato na Facebooku nikoho neobtěžujete — alespoň nikoho znalého natolik, aby si vás kdyžtak schoval z těch obrazovek, na kterých o vás vědět nechce, aniž by se musil odpřátelit; kdo se zajímá, ten se podívá, a kdo má zrovna jiné starosti, podívá se později, anebo vůbec ne.

Facebook je tedy nadmíru užitečný (pro toho, kdo jej využít umí). Nebyl sice první ni jedinou službou svého druhu, ale prosadil se nad jiné tím, jaký byl a jaký je, a stal se jedním ze stěžejních jevů současného internetu — vedle třeba Googlu.

Řadu přemýšlivých lidí však zamrazí, když si uvědomí, že všechny ty osobní údaje a propojení mezi lidmi jsou uloženy v počítačích jediné firmy. Google o nás ví, co hledáme, ale Facebook o nás ukládá údaje mnohdy mnohem určitější. Přitom jeho zakladatel a hlavní akcionář, Mark „Zuck“ Zuckerberg, si za ty roky nezískal zrovna svatozář, nýbrž spíše pověst někoho, kdo jde přímočaře a bez velkých ohledů za svým cílem; tím se však nezdá být nezištné poskytování úžasně užitečné služby, nýbrž mnohem spíše velké peníze (a moc; co z toho více, to nevíme — do hlavy mu nevidíme). Facebook je ohromný byznys; čím více toho shromáždí o svých uživatelích, a čím lépe toho bude smět a moci využít, tím více vydělá (i tím větší mocí se nadá).

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 17.03.2011
Zdroj: Skype Limited
Počet zobrazení: 1402
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.