Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 05 Amazon chystá tablety

Počítače tabletové

Amazon chystá tablety

Kdo, ne‑li Amazon?

Ještě letos se patrně dočkáme uvedení dvou tabletů od Amazonu: sedmipalcového s procesorem Nvidia Tegra 2, pod kódovým označením „Coyote“, a ke konci roku by se mohl objevit desetipalcový „Hollywood“ s výkonným, čtyřjádrovým Nvidia T30 „Kal‑El“. Je zřejmé, že na tabletech Amazonu najdeme Android.
 
Amazon
je mimořádně dobře připraven (dokáže‑li však časem vykročit i mimo USA…), a neuspěje‑li on, pak vedle Applu už asi nikdo.

U zákazníků má velice dobré jméno, a třebaže ho můžeme považovat i za firmu technologickou, světu spíše nastavuje přívětivou tvář poskytovatele obsahu a zboží. Že umí navrhnout úspěšný hardware, to dokázal řadou Kindle, a tyto vyhlášené čtečky nemíní pro tablety opustit. Spíše chce zasáhnout i ty zákazníky, kteří si namísto čtečky přejí zařízení všestrannější.

Amazon má nyní vlastní tržiště aplikací pro Android (zatím jen pro USA) a vedle prodeje elektronických knih je zaveden také co prodejce digitální hudby (opět zatím ne mimo USA). Proniká i do internetové televize. Nedávno k tomu uvedl vlastní službu oblačnou (jejíž podstatná část je rovněž zatím dostupna jen v USA; vše kvůli nutnosti vyjednat autorská práva).

Má už tedy mnohé pohromadě. Až přijdou jeho tablety, budou toho všeho jistě využívat pomocí předinstalovaných aplikací a integrace do amazoního Androidu. Otázka je, zda, co a kdy bude Amazon moci nabídnout i mimo USA.

Zpráva z Tchaj­‑wanu hovoří o tom, že výroba jakéhosi tabletu pro Amazon je už objednána u Quanta Computer; ten je OEM výrobcem také pro RIM a Sony a usiluje prý o objednávku i na příští generaci tabletů Lenovo.

Tablet pro Amazon by se podle zprávy měl dostat na trh v druhé polovině roku 2011, a předpokládejme, že uvedená objednávka se týká menšího „Coyote“. Odhadněme tedy, že Coyote bude oficiálně uveden už v létě, anebo nejpozději v září. Před Vánocemi se pak má vyrábět sedm set až osm set tisíc kusů měsíčně…

Zdroje PCMagu zase tvrdí, že „Coyote“ by mohl (v Americe) stát asi $349, zatímco Hollywood $449. Podotkněme, že sedmipalcový „Coyote“ nebude s Tegrou 2 žádné dělo a ti náročnější si nejspíše počkají na „Hollywood“.

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 23.05.2011
Zdroj: BGR, PCMag, DigiTimes
Počet zobrazení: 357
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.