Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Trendy 2011 08 HP TouchPad přes víkend téměř vyprodán!

WebOS

HP TouchPad přes víkend téměř vyprodán!

Za sto dolarů nekupte to…

Google+ nebude v budoucnu trvat na tom, aby na něm uživatelé uvedli své pravé jméno. Podporu pro „jiné podoby totožnosti“ prý vypustí v následujících měsících, přislíbil starší viceprezident Googlu pro „sociálno“, Vic Gundotra, na konferenci Web 2.0 Summit v San Franciscu. Podle Gundotry si prý v Googlu uvědomili (konečně…), že lidé mohou mít dobré důvody, proč svou skutečnou totožnost nezveřejnit. Dříve takové uživatele Google na své síti prostě nechtěl; tvůrci Google+ se domnívali, že ovzduší důvěry zajistí mimo jiné trváním na jménech občanských.

Představa to je spíše dětinská — Google nezjišťuje a nemůže zjišťovat, zda všechna založená jména jsou pravá; dokáže postihnout jen zjevné přezdívky — a ty jsou ve skutečnosti mnohem neškodnější, jelikož zřejmé, než založení účtu pod nepravým jménem nenápadným.

Jaké nové funkce Google potřebuje k tomu, aby povolil přezdívky, není zřejmo.

Lze pochybovat i o tom, zda Google+ vůbec uspěje — v měřítku, které si pro službu nejspíše předsevzali v Googlu. Zájem o Google+ už totiž víceméně neroste. I nedávné otevření pro veřejnost jej oživilo jen na několik dní, po kterých návštěva zase opadla na úroveň předchozí. Jakkoli si někteří Google+ oblíbili, většina lidí další sociální síť patrně nepotřebuje. Dá se soudit i to, že Google čekal s otevřením pro veřejnost příliš dlouho.

Užívání Google+ krom toho není bez rizika: Kdyby někdo z Googlu nahlédl, že jste na Google+ porušili pravidla služby, můžete přijít o přístup vůbec ke svému účtu u Googlu, na němž možná závisíte kvůli jiným službám Googlu.

Také to vypadá, že Google nedocenil důležitost API pro úspěch sociální sítě. API („aplikační programové rozhraní“) je rozhraní zpřístupňující určité funkce programům třetích stran. Existence aplikací pro Facebook je umožněna jeho API. Na API je založen celý „ekosystém“ kolem Twitteru. Chcete‑li, aby se určitá služba stala platformou, na které stavějí i jiní, potřebujete dostatečné API. Google+ byl nejprve spuštěn bez jakýchkoli veřejných API. V půlce září bylo zpřístupněno načítání veřejných příspěvků uživatele. Více Google+ stále neumožňuje. A to je zoufale málo.

Jeden vývojář z Googlu, Steve Yegge, si nedávno otevřeně postěžoval, omylem veřejně, že nepochopení pro nutnost otevírat produkty jako platformy skrze dostatečné API postihuje Google soustavně.

Google v oblasti společenských služeb prostě tápe. Google Buzz, který měl soutěžit s Twitterem, v nejbližších týdnech Google raději uzavře, než by ho nechal živořit na hranici zájmu, jelikož údržba každé služby přece jen odčerpává nějaké zdroje. Podobně uzavře některé další sociální funkce mimo Google+ a plně se nyní zaměří na Google+. Bude to stačit?

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 22.08.2011
Tagy výrobce: hp
Zdroj: Google
Počet zobrazení: 2342
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.