Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Trendy 2011 01 CES 2011: Microsoft vzbudil rozpaky

CES 2011

CES 2011: Microsoft vzbudil rozpaky

Microsoft ještě není mrtvola, ale už dost kulhá. Hlavně by to chtělo v čele někoho se skutečnou vizí.

Facebook jedná o tom, že koupí Skype, anebo s ním alespoň založí společný podnik. Jedno i druhé prozradily nejmenované zdroje reportérům Reuters. Oficiálně to nikdo nepotvrdil. Rozhovory jsou zatím prý teprve na počátku.

Skype se už vloni zapsalo ke vstupu na veřejný akciový trh (k IPO), ale odložilo jej na podzim 2011, a není vyloučeno, že k němu dalším vývojem nakonec nedojde.
 
Google — podle jiných zdrojů — už se Skype jednal, a zdá se, že prozatím se nedohodli.
 
Pokud jde o koupi Facebookem, cena za Skype by prý mohla být až tři nebo čtyři miliardy dolarů! Z možného vstupu Skype na burzu se přitom očekává zhruba jedna miliarda.

Skype prý jedná i s jinými zájemci. Vypadá to, že v podstatě jde současným vlastníkům o to, udat Skype za co nejvíce peněz, dokud je ještě čas; na Skype poněkud tlačí, že se do jeho domény snaží prosadit jiní, mezi nimi Apple a Google. (Kromě toho se ozývají hlasy o blížícím se splasknutí bubliny 2.0 i o tom, že sám Facebook, dosud rovněž neobchodovaný veřejně, je nadhodnocený.)

Z pohledu uživatele možná nebude až takovou výhrou, jestliže se natolik široce užívaný komunikační software dostane pod přímou vládu Facebooku. Avšak nebude‑li se nám, uživatelům, na tom něco líbit, můžeme se snadno přemístit na něco náhradního. Zájemců poskytnout to by bylo dost.

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 06.01.2011
Tagy výrobce: acer, asus, hp, samsung
Zdroj: Reuters
Počet zobrazení: 938
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.