Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Trendy 2011 05 Facebook zvažuje koupi Skype

Skype

Facebook zvažuje koupi Skype

Zakladatelé Skype a jeho investoři hledají, kdo by jim dal nejvíc.

Ústup Nokie od MeeGo uvolňuje místo jiným zájemcům, kteří se kvůli dřívějšímu vůdčímu postavení Nokie ve vývoji MeeGo drželi zpět. Tento týden se do spolupráce na MeeGo zapojilo LG, třetí největší světový výrobce mobilů. LG však zatím, alespoň podle mluvčího společnosti, nemá určité záměry na uplatnění MeeGo, mimo zařízení do aut. (MeeGo je všestranný mobilní systém, navržený jak pro tablety a telefony, tak i pro netbooky, chytré televize anebo autonavigace. Zatím se však využívá jen okrajově.)

Mnozí technologičtí giganti nyní loví talenty ve Finsku… Jelikož se očekává, že Nokia propustí až 5000 odborníků, nechtějí si je nechat ujít.

Tento týden oznámil Intel záměr vybudovat ve Finsku výzkumnou a vývojovou pobočku. Zatím ji sice postavenu nebo zařízenu nemá, ale lidi už nabírá; pro začátek chce dvě stovky. (A Intelu velice záleží na MeeGo, ježto potřebuje „tahouna“ pro své mobilní procesory Atom.)

Záměr získat odborníky propuštěné z Nokie již oznámily také Google a Skype. Jmenovitě vývojáře Symbianu se prý snaží získat Samsung (jenž buduje vlastní platformu „bada“).

K MeeGo se chystá velká konference 23.—25. května v San Franciscu. Mají se jí účastnit vývojáři i výrobci. Kdo tam co předvede a s čím tam přijede, to napoví o dalších vyhlídkách tohoto systému.

Mimochodem, máte‑li některé ze zatím podporovaných zařízení, a dostatek kuráže, můžete si MeeGo sami vyzkoušet.

Přidat komentář 3 komentáře
Gość IP: 90.176.207.* 2011.05.05 13:40
Něco náhradního?
Je tu SIP a jingle..
A dovoláte se s každým, stačí aby měl věřejnou IP (což až bude mít každý s ipv6) nebo jste použili stejnou proxy..
Poskytovatelů SIPu pro volání do PSTN (mobily a pevný) je mraky a můžete využívat několika najednou..
https://ha-loo.ha-vel.eu/cz/registrace.php?dkod=slev

Program třeba tento: http://jitsi.org/
Gość IP: 195.56.166.* 2011.05.06 16:05
že by facebook kúpil skype? to je dobrá idea :D do toho! ja by som bola veľmi rada!
kovacmj
kovacmj 2011.05.07 15:01
Zišlo by sa to. Mal by som dva komunikačné kanály v jednom.
Autoři: marek janouš
Přidáno: 05.05.2011
Zdroj: Reuters, The Linux Foundation
Počet zobrazení: 384
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.