Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Trendy 2011 02 Konec Nokie, jak ji znáte

Nokia

Konec Nokie, jak ji znáte

Dva krocani nedělají orla.

oficiálních technických údajíchiPadu 2 nápadně chybí velikost operační paměti, RAM. Patrně proto, že by nepůsobila nijak oslnivě — ve srovnání s počítači běžnými. Lze ovšem tvrdit, že iOS je systém méně rozežraný než kupříkladu Windows a že aplikace napsané pro iPad s omezením počítají; až na jednu aplikaci, u které to dost dobře nejde — až na webový prohlížeč Safari — a sice proto, že uživatel si může otevřít více oken, a s každým paměťové nároky stoupají.

Zájemce o iPad 2 tak možná potěší neoficiální dohad — založený opět na tvrzeních asijských analytiků patrně obeznámených s výrobou anebo s objemem objednávek dílů — že iPad 2 svou RAM oproti původnímu iPadu zdvojnásobil na 512 MB. To je velikost totožná s iPhonem 4.

RAM je součástí obvodu A5, což je „systém na čipu“, vlastně celý základní počítač v jediném obvodu; přesto jej někdy nazývají procesorem. Není žádného způsobu, jak by si uživatel mohl RAM rozšířit. To může majitel nového iPadu pocítit v budoucnu, při přechodu na některý příští iOS. Jako majitelé původních iPadů, přestože budou moci povýšit na iOS 4.3 (a v budoucnu asi i na vyšší verze), za čas „narazí do zdi“, až se více rozšíří aplikace počítající s výkonem a kapacitou iPadu 2.

Nic překvapivého, mohli byste namítnout, jenže ve světě PC jsme přece jen odvykli tomu, že nový počítač beznadějně zastará za pouhé — řekněme — dva roky a že to žádným rozšířením nezachráníme. Chystáte‑li se snad kvůli iPadu 2 rozbít prasátko, raději však s delší než dvouletou „morální“ životností nepočítejte. (Na „coolness“ pak iPad 2 ztratí nejpozději do roka — jakmile přijde iPad 3.)

Mimochodem, analytici také tvrdí, že paměť v A5 je rychlejší LPDDR2 oproti LPDDR1 v iPadu prvním a že je časována na 1,066 GHz (zjevně shodně s procesorem).

Přidat komentář 1 komentář
Gość IP: 88.100.172.* 2011.06.11 15:47
Já doufám, že se Nokia udrží a aspoň něco zbude z významu Evropy ve světě, když už ve všech ostatních směrech jsme totálními outsidery.
Autoři: marek janouš
Přidáno: 11.02.2011
Zdroj: AppleInsider
Počet zobrazení: 1059
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.