Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 03 iPad 2 má prý dvojnásobek RAM

iPad 2

iPad 2 má prý dvojnásobek RAM

To způsobí rychlé zastarání iPadu původního; ale dvojku pak čeká osud stejný.

oficiálních technických údajíchiPadu 2 nápadně chybí velikost operační paměti, RAM. Patrně proto, že by nepůsobila nijak oslnivě — ve srovnání s počítači běžnými. Lze ovšem tvrdit, že iOS je systém méně rozežraný než kupříkladu Windows a že aplikace napsané pro iPad s omezením počítají; až na jednu aplikaci, u které to dost dobře nejde — až na webový prohlížeč Safari — a sice proto, že uživatel si může otevřít více oken, a s každým paměťové nároky stoupají.

Zájemce o iPad 2 tak možná potěší neoficiální dohad — založený opět na tvrzeních asijských analytiků patrně obeznámených s výrobou anebo s objemem objednávek dílů — že iPad 2 svou RAM oproti původnímu iPadu zdvojnásobil na 512 MB. To je velikost totožná s iPhonem 4.

RAM je součástí obvodu A5, což je „systém na čipu“, vlastně celý základní počítač v jediném obvodu; přesto jej někdy nazývají procesorem. Není žádného způsobu, jak by si uživatel mohl RAM rozšířit. To může majitel nového iPadu pocítit v budoucnu, při přechodu na některý příští iOS. Jako majitelé původních iPadů, přestože budou moci povýšit na iOS 4.3 (a v budoucnu asi i na vyšší verze), za čas „narazí do zdi“, až se více rozšíří aplikace počítající s výkonem a kapacitou iPadu 2.

Nic překvapivého, mohli byste namítnout, jenže ve světě PC jsme přece jen odvykli tomu, že nový počítač beznadějně zastará za pouhé — řekněme — dva roky a že to žádným rozšířením nezachráníme. Chystáte‑li se snad kvůli iPadu 2 rozbít prasátko, raději však s delší než dvouletou „morální“ životností nepočítejte. (Na „coolness“ pak iPad 2 ztratí nejpozději do roka — jakmile přijde iPad 3.)

Mimochodem, analytici také tvrdí, že paměť v A5 je rychlejší LPDDR2 oproti LPDDR1 v iPadu prvním a že je časována na 1,066 GHz (zjevně shodně s procesorem).

Přidat komentář 1 komentář
kovacmj
kovacmj 2011.03.04 20:27
Oproti jednotke sa mi dajako začína páčiť.
Autoři: marek janouš
Přidáno: 03.03.2011
Tag: 2, 512 mb, a5, apple, ios, ipad, ipad 2, ram
Zdroj: AppleInsider
Počet zobrazení: 1008
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.