Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Hardware 2011 02 V obvodu pro Sandy Bridge je chyba

Intel Sandy Bridge

V obvodu pro Sandy Bridge je chyba

Vadný obvod přijde Intel na 700 milionů dolarů.

Objevila se hardwarová vada v podpůrném obvodu pro Sandy Bridge, tedy pro procesory Intel Core druhé generace. Vada je v obvodech Intel® 6 SeriesIntel® C200 Series, a to v řadiči SATA — postiženy jsou porty 2 až 5, zatímco porty 0 a 1 jsou v pořádku.

Na potíže se SATA prý upozornili Intel zákazníci; Intel provedl zátěžové laboratorní zkoušky a chybu v návrhu obvodu potvrdil. Přitom od devátého ledna odeslal již osm milionů těchto obvodů — většina z nich se však ke koncovým uživatelům dosud nedostala — ještě zůstaly v prodejních a výrobních „kanálech“.

Intel dodávku stahuje nahradí ji. Chybu v obvodu již opravil a začal vyrábět verzi opravenou. Dodávky se však zpozdí nejméně o měsíc nebo i o déle. Intel bude schopen dodat první nové obvody koncem února, ale naplno se výroba znovu rozjede až v dubnu. Mnoho těch, kteří se těšili na Sandy Bridge, si tedy bude musit počkat déle. Zdržen nejspíše bude také nový MacBook Pro.

Ke koncovým zákazníkům se vadné obvody dostaly údajně jen tehdy, jestliže si pořídili nové čtyřjádro Core i5 nebo Core i7. Zejména v noteboocích bude náprava znamenat výměnu základní desky. Postižení se mají obrátit na dodavatele — s těmi to bude řešit Intel.

Intel vyčíslil, že mu stažení a nahrazení obvodů a nové spuštění výroby sníží zisk o 300 milionů dolarů v prvním čtvrtletí a celkově bude stát 700 milionů dolarů.

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 01.02.2011
Tagy výrobce: intel
Zdroj: Apple Inc.
Počet zobrazení: 713
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.