Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Články

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Články Trendy 2010 09 Street View snad nakonec projde i v Německu

Google Street View

Street View snad nakonec projde i v Německu

V Německu zatím Street View není, a to pro složité předpisy na ochranu osobních údajů. Schyluje se však k tomu, že do konce roku bude.

Prozatím nalezneme v Google Maps jen jednotlivé snímky přebírané ze služby Panoramio, rovněž provozované Googlem. Sem přispívají snímky dobrovolníci.

Google však v sprnu ohlásil, že už je téměř připraven Street View spustit — pro dvacet největších německých měst — po skoro dvouletých přípravách a mnoha jednáních s německým úřadem pro ochranu osobních údajů.

Většina obyčejných Němců sice proti StreetView nic nemá, ale ohlášení vyvolalo i protesty řady odpůrců. Google proto přistoupil k tomu, že vlastníci nemovitostí mohou požádat, aby ta jejich zobrazena nebyla (jako v Česku); a podle Der Spiegel o to projevilo zájem již na sto tisíc lidí. To Google, Inc. nepotvrdil ani nepopřel.

Ozvaly se však i občanské iniciativy s tím, že samy pořídí fotografie domů vyřazených ze StreetView a umístí je právě na Panoramio, nebo například na Flickr, a propojí s Google Maps. Jak se i my domníváme, není právně možné zakázat na veřejných místech fotografování jako takové — ani v Německu, ani v Česku.

Spor o Street View mělo utišit pondělní setkání zástupců spolkové vlády s představiteli internetových firem i s dalšími experty, které v Berlíně svolal spolkový ministr vnitra, Thomas de Maizière. Ministr odmítl požadavek ultraochránců soukromí na to, aby Google potřeboval výslovný souhlas s užitím fotografie; navrhl však, aby internetové společnosti samy dobrovolně sepsaly závazný „kodex o ochraně údajů“, v souladu s německým právem, a to do sedmého prosince. Tak by se dalo předejít tomu, aby věc musily dále řešit úřady. Kodex nemusí obsahovat povinnost získat souhlas vlastníka nemovitosti, má však zajistit, aby šlo o nezařazení snímku požádat snadno. Se sepsáním kodexu pomůže oborové sdružení Bitkom. Ministr se domnívá, že Street View nakonec v Německu projde. Doufáme i my.

Přidat komentář 0 komentáře
Autoři: marek janouš
Přidáno: 24.09.2010
Počet zobrazení: 163
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.