Menu

Registrace Parallels Toolbox 4.5

Plná roční verze - uveřejněno v Chipu 07/2021. Parallels Toolbox představuje sadu systémových nástrojů pro počítače s Windows nebo macOS. Postup registrace a instalace.

Získání licence Parallels Toolbox probíhá formou nákupu s nulovou cenou na e-shopu výrobce programu, kde promokód z Chipu funguje jako slevový kód, který vynuluje cenu nákupu. Jde o běžnou praxi, nicméně abychom předešli nejasnostem, rozepsali jsme postup krok za krokem:

Registrace a instalace

1. Pro použití plné verze programu Parallels Toolbox budete potřebovat licenci (produktový klíč) pro Windows nebo Mac. Tu získáte pomocí promokódu, který najdete vytištěný na straně 3 v časopisu Chip 07/2021. Majitelé digitálního Chipu získají promokód odesláním své e-mailové adresy prostřednictvím formuláře v digitálním časopise na straně 55. Na zadanou adresu dorazí promokód k aplikaci Parallels Toolbox (a současně i DVD kód pro případný přístup k On-line DVD).

2. Získání produktového klíče na jednoleté předplatné licence programu probíhá formou standardního nákupu za nulovou cenu na e-shopu firmy Parallels – jde o prověřeného německého výrobce programů, který pro platby využívá zabezpečenou platební bránou Cleverbridge. Nejpozději do konce července 2021 jděte na internetovou stránku www.parallels.com/eu/products/toolbox a klikněte na zelené tlačítko »BUY €19.99/YR« a vyberte, zda budete licenci používat na Windows nebo Mac. Na následující stránce zaškrtněte volbu »Po klepnutí zadejte kód poukázky na zboží«, do okénka vložte váš promokód. Potvrďte a vyčkejte až se vynuluje cena nákupu. V pravém poli stránky postupně vyplňte jméno, příjmení, PSČ a vaši e-mailovou adresu (pozorně). Pro nákup je nutné zadat i platební údaje, takže postupně vyplňte číslo kreditní karty, měsíc a rok expirace karty a třímístný bezpečnostní kód karty. Poté klikněte na zelené tlačítko »Další«. Zobrazí se souhrn objednávky, který zkontrolujte (zkontrolujte zejména vaši e-mailovou adresu) a potvrďte. Následně dojde k ověření platební karty (způsob je obvykle dvoufaktorový, jak jej znáte z běžného nakupování na e-shopech) a následně se už otevře stránka, na které najdete váš produktový klíč pro Windows nebo Mac (uložte si jej). Současně do vaši schránky dorazí e-mail se stejným produktovém klíčem - tento e-mail si dobře uložte.

3. Zrušení předplatného. Na stránce (a v e-mailu) s produktovém klíčem najdete i datum expirace prvního roku předplatného, kdy je naplánována i automatická platba za licenci na další rok. Pokud se rozhodnete tuto plánovanou platbu za předplatné předem zrušit, můžete to udělat okamžitě a bez obav. Váš produktový klíč bude celý rok funkční a pokud si produkt oblíbíte, můžete si další prodloužení licence koupit kdykoliv. Pro okamžité zrušení předplatného klikněte v doručeném e-mailu na odkaz »Spravovat předplatné« a následně na nově otevřené stránce klikněte na »Zrušení předplatného«. Do schránky vám dorazí potvrzení o zrušení předplatného.

4. Instalace. V instalačním průvodci aplikace Parallels Toolbox (stáhněte si instalaci pro Windows nebo instalaci pro Mac) stačí jen potvrdit souhlas s licenčními podmínkami, nic dalšího není potřeba nastavovat. Při prvním spuštění aplikace Parallels Toolbox klikněte na volbu Mám klíč, následně zadejte váš produktový (aktivační) klíč z registračního e-mailu a klikněte na »Aktivovat«. Poté si ještě vytvořte účet u výrobce Parallels, což provedete tak, že zvolíte možnost »Jsem nový zákazník«, zadáte váš e-mail a zvolíte si heslo. Během okamžiku vám přijde potvrzovací e-mail, kde stačí jen kliknout na zvýrazněný odkaz. Pak už jen potvrďte souhlas se zpracováním informací a můžete začít program Parallels Toolbox používat. Vaše licence se po použití v programu následně objeví i ve vašem on-line účtu u výrobce.

Více se o používání programu dozvíte v článku v tištěném Chipu 07/2021 na straně 128, v tomto článku >> a v On-line DVD >>.

Registrace Parallels Toolbox 4.5