Menu

Sophos Home Premium

Zaregistrujte si exkluzivní licenci zabezpečení Sophos Home Premium až pro 10 počítačů s Windows a macOS. Uveřejněno v Chipu 08/2020.

 

Ochrana domácího počítače od renomované společnosti Sophos je postavena na stejném jádru a cloudových službách jako robustní podniková řešení tohoto výrobce. Proto je vybavena technologií umělé inteligence i ochranou souborů před jejich zašifrováním ransomwarem. Výhodná je i centrální vzdálená správa zabezpečení počítačů prostřednictvím webového rozhraní. Více se o používání programu dozvíte v článku >> a v tištěném Chipu na straně 132.

Licenční číslo do programu získáte pomocí registrace promokódu, který najdete vytištěný na straně 3 v papírovém Chipu 08/2020. Majitelé digitálního časopisu najdou svůj promokód v e-mailu, který jim (na základě žádosti prostřednictvím formuláře v digitálním časopisu na straně 55) dorazí s odkazy na stažení programů.

Licenční klíč získáte registrací níže:

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda. Burda International CZ s.r.o. bude vaše údaje používat zejména k vyřízení objednávky a zasílání nabídek a novinek. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na odkaz v každém emailu.

Po odeslání žádosti dojde k ověření a aktivaci promokódu a licence se zobrazí přímo zde v internetovém prohlížeči (doporučujeme ji zkopírovat a uložit) a stejná licence vám dorazí i do e-mailové schránky.   Upozornění:  Zprávy nesmí být doručeny na e-mailovou adresu, u které její majitel dříve požádal o zákaz zasílání zpráv od časopisu Chip (GDPR). Pokud se vám po odeslání žádosti zobrazí takové upozornění, použijte jinou adresu. 

Instalace: 1. Pro použití antivirového programu Sophos Home Premium si musíte na webu home.sophos.com/en-us/register.aspx vytvořit uživatelský účet. Stačí vám k tomu zadat jen jméno a příjmení a e-mail a zvolit si dostatečně silné heslo. Na zadaný e-mail vám pak během okamžiku dorazí zpráva s potvrzovacím odkazem, na který je potřeba kliknout. Přihlaste se tímto novým uživatelským účtem a poté klikněte na volbu »Download« pod nabídkou »Protect this PC«. Tím si stáhnete instalátor programu Sophos Home Premium (asi 300 MB), který je určený přímo pro vaše zařízení a přímo přiřazený k vašemu účtu. Nepoužívejte jiný instalátor.

2. Spusťte instalaci Sophos Home Premium z instalátoru z předchozího bodu. Během procesu není potřeba cokoli nastavovat (v průběhu instalace si program stahuje aktuální komponenty po internetu, což může trvat déle) a po jejím skončení vyčkejte na provedení rychlé úvodní kontroly vašeho počítače. Pak v hlavním okně aplikace klikněte na »Settings«, aby se vám otevřelo webové rozhraní pro správu zabezpečení vašich počítačů. Zde se přihlaste k dříve vytvořenému uživatelskému účtu a pokračujte kliknutím na šipku vedle vašeho uživatelského jména vpravo nahoře a volbou »My Account«. Pro úpravu nastavení vašeho uživatelského účtu je potřeba znovu zadat heslo k vašemu účtu a pak můžete pokračovat kliknutím na volbu »Have a coupon« v části »Subscriptions«.

3. Následně zadáte licenční číslo, získané registrací výše (pomocí promokódu) a klikněte na »Validate« a pak na »Apply« – tím aktivujete roční licenci programu Sophos Home Premium.

Instalace na další počítače a mobily:   Licence z Chipu umožňuje použít zabezpečení Sophos až na 10 počítačích s operačním systémem Windows nebo macOS. Nejsnadnějším způsobem jak nainstalovat Sophos na další zařízení, je přihlásit se na novém počítači ke svému Sophos účtu a kliknout na tlačítko »Add new device«. Po instalaci se nový počítač objeví v soupisu počítačů ve vašem účtu. Pro přehlednost doporučujeme přejmenovat počítače podle potřeby. Program existuje i ve verzi pro smartphony a tablety s Androidem a iOS, aplikace se jmenuje Sophos Intercept X. Instaluje se přímo z obchodu Google Play nebo App Storu a do společného účtu Sophos se nepřidává.

Licence pro Chip CZ:   Plnou verzi programu Sophos Home Premium v ceně 1 200 korun můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po celý jeden rok k ochraně až deseti počítačů, samozřejmě včetně aktualizací databáze škodlivého softwaru. Licence nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce srpna 2020. Tuzemské e-mailové služby často blokují registrační zprávy jako spam, proto pro účely registrací plných verzí z Chipu doporučujeme si zřídit univerzální e-mail ve službě Google Mail. Pozn.: Majitelé e-mailu u služby Seznam mohou najít registrační zprávu ve složce »Hromadné«.

Sophos Home Premium