Menu
CHIP Speedtest

Témata

Každý, kdo už zažil rychlost SSD disků pod Windows, zapomene na jakýkoliv další pevný disk HDD. Aby SSD fungovaly optimálně, potřebují od svých uživatelů péči. Existuje mnoho nástrojů, které tuto činnost udělají za vás a mohou pomoci k zajištění vyšší rychlosti a delší životnosti.

Chytré telefony jsou dnes už tak výkonné, že mnoho uživatelů řeší spoustu činností pouze s nimi a pomalu zapomínají na PC.

Windows 10 jsou velmi rozšířeným systémem, ale průběžně se na nich pracuje. Jeden ze zaměstnanců Google si nyní stěžoval, že některé prvky v systému pokulhávají i na špičkových počítačích.

Možnost různých přizpůsobení a nastavení už mají Windows 10 zabudovanou v mnoha částech systému. Jen je občas komplikované je ve spletitých nabídkách a dialogových oknech najít.

Jak známo, existuje spousta skvělých programů pro Windows 10, ale některé aplikace ze světa Androidu prostě nemají pro počítač vhodný ekvivalent. Microsoft se nyní snaží vše napravit.

Smartphony s Androidem získávají každý rok novou verzi. Pro ten letošní je v plánu Android 11. Pod názvem "Android R" se objevuje řada nových funkcí.

Uživatelé teprve nedávno aktualizovali svá Windows na verzi 10 2004, ale Microsoft už dlouhodobě pracuje na dalších krocích. Aktualizace přijde na podzim a na jaře 2021 se objeví další nové funkce.

Microsoft pracuje na systému Windows 10X, ale zřejmě bude mít problémy s jeho uvedením v plánovaném termínu. Také Windows 10 nedělají vše úplně přesně tak, jak si Microsoft představoval.

Problémy s Windows 10 neberou konce. Microsoft v současné době řeší chybu, která ochromila dvě bezpečnostní funkce v současných verzích systému Windows 10. Jde o profi funkci Windows Sandbox a Windows Defender Application Guard.

Raspberry Pi je obzvlášť oblíbený u fanoušků mini počítačů a je doménou linuxových systémů. I této platformy se nevyhnula vize Microsoftu nabízet Windows 10 jako všudypřítomný operační systém.

Vzpomínáte ještě na Microsoft WorldWide Telescope? Nyní jde o open sourcový projekt a je řízen Americkou astronomickou společností. Kdo chce, může se toulat vesmírem přímo v prohlížeči, podobně jako v aplikaci Google Sky.

Seznam Prohlížeč se objevil už v roce 2014, jako první tehdy přišla na řadu platforma Android. Dnes je doma ve všech běžných operačních systémech a nabízí postupně nové zajímavé funkce.

Na konci června představil Acer na tiskové konferenci portfolio novinek pro druhou polovinu roku. Na trh přichází mimo jiné nová řada notebooků.

Je to ta nejhorší představa pro každého uživatele Windows: soubory zmizí beze stopy a Koš je prázdný. Nový profesionální nástroj Microsoftu chce pomoci problém řešit a omylem smazané soubory obnovit.

Pravidelné měsíční Patchdays, kdy jsou uživatelům systému Windows doručovány bezpečnostní záplaty a opravy chyb, dokáží také pozlobit. Opakovaně vznikají nové problémy.

<< <   1 2 3 ...   >>

Druhá generace cenově nejlevnějšího přenosného počítače od Microsoftu dostala o trochu větší displej s jemnějším rozlišením, malinko výkonnější…

Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s…

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného…

Komerční sdělení