Menu
CHIP Speedtest

Témata

Je to ta nejhorší představa pro každého uživatele Windows: soubory zmizí beze stopy a Koš je prázdný. Nový profesionální nástroj Microsoftu chce pomoci problém řešit a omylem smazané soubory obnovit.

Pravidelné měsíční Patchdays, kdy jsou uživatelům systému Windows doručovány bezpečnostní záplaty a opravy chyb, dokáží také pozlobit. Opakovaně vznikají nové problémy.

Díky sadě 8GadgetPack můžete používat gadgety ve Windows 10, umísťovat widgety na plochu a používat praktický postranní panel.

Windows 7 jsou od poloviny ledna bez podpory. Přesto je stále mnoho uživatelů, kteří tento zastaralý systém používají. Logickým nástupcem jsou Windows 10, ke kterým uživatelé mohou jednoduše přejít.

Videokonferenční aplikace Google Meet byla dříve k dispozici pouze platícím zákazníkům. Nedávno však byla zpřístupněna k bezplatnému použití všem.

Windows rozhodně nejsou vybavené dokonale, ale Microsoft v současnosti dodává zdarma některé nástroje, které můžete použít k rozšíření nabídky funkcí.

Na své konferenci, která byla kvůli současným omezením pouze digitální, Microsoft oznámil řadu plánovaných inovací pro nadcházející měsíce. Kromě nového superpočítače pro aplikace s umělou inteligencí bylo také oznámeno mnoho nových funkcí.

Uvedení Chrome 83 se blíží. Google přidává funkci, která potěší zejména uživatele, kteří mají tendenci mít otevřeno mnoho karet současně.

Objevila se vážná obvinění proti Xiaomi. Výrobce údajně zaznamenává chování uživatelů a posílá je na své vlastní servery k dalšímu vyhodnocení. Zejména je přesně dokumentováno, jak uživatelé používají internet.

Jsou už všechny potřebné nástroje součástí Windows? Nikoliv a dokonce i Microsoft cítí potřebu vše dohnat, a to zejména s ohledem na pokročilé uživatele.

Mezi prohlížeči pro Windows jednoznačně dominuje Chrome, nejčastější alternativou pro mnoho uživatelů je stále Firefox. Pokud chcete zkusit ještě něco jiného, dobrou volbou je Vivaldi.

Mnoho uživatelů Windows obtěžuje nekonzistentní, částečně zastaralý, design a nepřehlednost. V těchto ohledech může být dobrou alternativou Linux Deepin. Je vybaven elegantním rozhraním a jeho součástí je bohatá nabídka potřebných nástrojů.

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, v oblasti bezpečnosti je Microsoft aktivnější, než si mnoho uživatelů myslí, a stále přináší na trh nové užitečné nástroje.

Microsoft oznámil své plány s prohlížečem Edge. Připravují se některé zajímavé funkce, které by měly být uvolňovány v následujících týdnech.

Firmy poskytující nástroje pro vzdálenou plochu, sdílení a videokonference zaznamenaly v souvislosti s koronavirovou pandemií výrazný nárůst počtu stažení svých produktů. 

<< <   1 2 3 ...   >>

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Za atraktivní cenu nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný design a hlavně slušný zvuk.

Komerční sdělení