Menu
CHIP Speedtest

Témata

Windows 7 jsou od poloviny ledna bez podpory. Přesto je stále mnoho uživatelů, kteří tento zastaralý systém používají. Logickým nástupcem jsou Windows 10, ke kterým uživatelé mohou jednoduše přejít. Existují ale zajímavé distribuce Linuxu, které se jako nástupci Windows 7 také hodí. Jedna z dobrých voleb je Linux Lite.

Windows rozhodně nejsou vybavené dokonale, ale Microsoft v současnosti dodává zdarma některé nástroje, které můžete použít k rozšíření nabídky funkcí.

Na své konferenci, která byla kvůli současným omezením pouze digitální, Microsoft oznámil řadu plánovaných inovací pro nadcházející měsíce. Kromě nového superpočítače pro aplikace s umělou inteligencí bylo také oznámeno mnoho nových funkcí.

Uvedení Chrome 83 se blíží. Google přidává funkci, která potěší zejména uživatele, kteří mají tendenci mít otevřeno mnoho karet současně.

Objevila se vážná obvinění proti Xiaomi. Výrobce údajně zaznamenává chování uživatelů a posílá je na své vlastní servery k dalšímu vyhodnocení. Zejména je přesně dokumentováno, jak uživatelé používají internet.

Jsou už všechny potřebné nástroje součástí Windows? Nikoliv a dokonce i Microsoft cítí potřebu vše dohnat, a to zejména s ohledem na pokročilé uživatele.

Mezi prohlížeči pro Windows jednoznačně dominuje Chrome, nejčastější alternativou pro mnoho uživatelů je stále Firefox. Pokud chcete zkusit ještě něco jiného, dobrou volbou je Vivaldi.

Mnoho uživatelů Windows obtěžuje nekonzistentní, částečně zastaralý, design a nepřehlednost. V těchto ohledech může být dobrou alternativou Linux Deepin. Je vybaven elegantním rozhraním a jeho součástí je bohatá nabídka potřebných nástrojů.

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, v oblasti bezpečnosti je Microsoft aktivnější, než si mnoho uživatelů myslí, a stále přináší na trh nové užitečné nástroje.

Microsoft oznámil své plány s prohlížečem Edge. Připravují se některé zajímavé funkce, které by měly být uvolňovány v následujících týdnech.

Firmy poskytující nástroje pro vzdálenou plochu, sdílení a videokonference zaznamenaly v souvislosti s koronavirovou pandemií výrazný nárůst počtu stažení svých produktů. 

Bezplatný upgrade ze systému Windows 7 (a 8.1) na Windows 10 byl oficiálně možný pouze jeden rok po vydání. Bezplatná aktualizace však funguje dodnes. Pokud máte licenci pro Windows 7, nebo 8.1, můžete zdarma přejít na Windows 10.

Windows Patchday se objevuje každý měsíc. Začátkem března Microsoft distribuoval aktualizace pro Windows 10 a Windows 8, letos už potřetí.

Šíření koronaviru a ochranná opatření stále mění pracovní rutinu rostoucího množství lidí. Některé společnosti omezují služební cesty nebo posílají své zaměstnance na home office.

Ať si o Mac platformě myslíte cokoliv, jedno se Applu musí nechat. Vždy dokáže do macOS začlenit funkce, které uživatelé Windows mohou jen závidět. Existují však bezplatné aplikace, které je zprostředkují.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení