Menu
CHIP Speedtest

Témata

Firmy poskytující nástroje pro vzdálenou plochu, sdílení a videokonference zaznamenaly v souvislosti s koronavirovou pandemií výrazný nárůst počtu stažení svých produktů. Zájem je především o nástroje pro podporu týmové spolupráce.

Bezplatný upgrade ze systému Windows 7 (a 8.1) na Windows 10 byl oficiálně možný pouze jeden rok po vydání. Bezplatná aktualizace však funguje dodnes. Pokud máte licenci pro Windows 7, nebo 8.1, můžete zdarma přejít na Windows 10.

Windows Patchday se objevuje každý měsíc. Začátkem března Microsoft distribuoval aktualizace pro Windows 10 a Windows 8, letos už potřetí.

Šíření koronaviru a ochranná opatření stále mění pracovní rutinu rostoucího množství lidí. Některé společnosti omezují služební cesty nebo posílají své zaměstnance na home office.

Ať si o Mac platformě myslíte cokoliv, jedno se Applu musí nechat. Vždy dokáže do macOS začlenit funkce, které uživatelé Windows mohou jen závidět. Existují však bezplatné aplikace, které je zprostředkují.

Microsoft Office je novou aplikací, která kombinuje populární a mnohými uživateli denně používané kancelářské programy Word, Excel a PowerPoint do jednoho balíku.

Microsoft sází na inovativní zařízení se dvěma obrazovkami, jakým je například Surface Neo. Aby fungovaly správně, Microsoft dokonce vyvinul speciální verzi Windows, která je označena Windows 10X.

Vyhledávání ve Windows vám nefunguje správně? Žádný strach, to jste nezpůsobili vy, ale na vině je problém u Microsoft Bing.

Když se řekne Microsoft, každému se vybaví Windows, Office, Skype. Výrobce ale nabízí také spoustu dalších programů, včetně bezplatných.

Windows 10 dokážou mnohem více, než je na první pohled vidět. Mnoho funkcí je však obtížné objevit, nebo se musíte ponořit do registru.

Hackeři používají ovládnuté WiFi routery a servery k budování botnetů. Nyní byly na internetu zveřejněny IP adresy a hesla více než půl milionu zařízení a jsou volně přístupné. Existují však opatření, kterými se uživatelé mohou chránit.

Rok 2020 už otevřel novou kapitolu, což platí i pro Windows a mnoho dalších uživateli oblíbených programů. Náznaky inovací už bylo možné zaznamenat ke konci předchozího roku.

Naposledy 14. ledna 2020 budou k dispozici aktualizace zabezpečení pro Windows 7, po tomto datu podpora skončí. Lze tedy předpokládat, že na existující zranitelnosti Windows 7 bude více útoků. Je vhodné přejít na jiný operační systém.

Konec starého DVB-T vysílání je zde, a pokud již nevlastníte televizor s DVB-T2 tunerem, případně nesledujete TV signál přes satelit nebo kabel, nezbude vám než si koupit nový televizor nebo DVB-T2 tuner.

Počínaje Windows 95 existovaly PowerToys – malé nástroje, pomocí kterých Microsoft účelně doplňoval nové funkce. K lítosti mnoha uživatelů byly odstraněny v systému Windows Vista. Microsoft ovšem tuto dobrou věc vzkřísil a přináší sadu nástrojů pro systém Windows 10 pomocí projektu s otevřeným zdrojovým kódem.

<< <   1 2 3 ...   >>
Úspora dat na home office: skvělý prohlížeč pro Android nabízí vylepšený režim úspory dat

Inovativní prohlížeč Opera pro Android získal aktualizaci. Vzhledem k současné koronavirové krizi vývojáři vylepšili zejména režim ukládání dat…

TEST: MAGIX Movie Edit Pro Premium, dobře vybavený videoeditor

Výrazně rychlejší a s užitečnou drobností – když použijete nový nástroj na správu celého projektu nově vytvářeného filmu, získáte lepší přehled…

TEST: Sluchátka Beyerdynamic Lagoon, perfektní zvuk přímo na míru

Klasické "traktory" si naladíte dle svých zvukových preferencí přesně podle svého vkusu. Stačí si stáhnout do smartphonu potřebnou aplikaci a…
Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED