Menu

Témata

Bezpečnostní experti objevili v oblíbených antivirových programech od Avastu a AVG dvě závažné mezery, které v nich zůstaly neodhaleny dlouhou dobu. Útočníkům umožňují snadnou deaktivaci ochrany. Týká se to milionů uživatelů, kteří by měli aktualizovat.

Od května má bezplatná verze video chatu prostřednictvím Zoomu přísný časový limit. Po čtyřiceti minutách se ukončí. Uživatelé ale mají k dispozici alternativy, které se obejdou bez takto přísných pravidel.

Skupina hackerů zahájila rozsáhlé útoky na řadu společností. Některé z nich byly ohroženy v řádu několika hodin. Jak se proti takovým bezpečnostním incidentům mohou bránit soukromí uživatelé.

Průzkumník souborů ve Windows je už léta nedokončeným staveništěm, proti kterému i rekonstrukce D1 proběhla bleskově rychle. Jeho pomocí lze všechny základní funkce samozřejmě provádět zcela bez problémů, ale rychlost a přehlednost jsou stále ještě velmi diskutabilní.

Chrome je sice nejrozšířenějším prohlížečem, ale ne každý uživatel chce sdílet svá data se společností Google. Uživatelé, kterým záleží na jejich soukromí, a přitom nechtějí být bez Chromu, mohou použít Ungoogled Chromium. Tento internetový browser z Chrome odstranil všechny služby Google.

Firma Amazon si zajistila několik startů raket, aby jimi mohla vynést na oběžnou dráhu vlastní satelity. Jejich prostřednictvím plánuje vybudovat síť pro internetové pokrytí. Očekává se, že projekt "Kuiper" se do budoucna stane konkurentem Starlinku Elona Muska.

Je antivirový skener pro Android nezbytnou ochranou, kterou bychom si měli vždy instalovat? Google říká ne, bezpečnostní firmy ano, takže pravda bude někde uprostřed. Kdo vlastně antivirovou ochranu potřebuje a jaké jsou možnosti.

Microsoft uvedl Internet Explorer na trh už v roce 1995, a to v podobě samostatné instalace. Poté se stal nedílnou součástí Windows. Lze jej stále používat i po bezmála třiceti letech, v roce 2022. Jeho konec se ale blíží. V podobě nezávislého programu zanikne a nahradí ho Microsoft Edge. 

Nabídka aplikací pro VPN je široká, ale za většinu služeb musíte po krátké testovací fázi začít platit. Existují ale výjimky, jako například PrivadoVPN. Ačkoliv také nabízí placenou verzi, jeho bezplatná alternativa je zajímavá.

Zdá se, že Mozilla má problém. Prohlížeč Firefox k surfování na internetu používá stále méně uživatelů a nyní také končí důležitá smlouva s Googlem. Bývalí zaměstnanci Mozilly nevěří, že by Firefox opět vstal z popela.

Antivirové programy jsou v prostředí Windows součástí povinné výbavy, nicméně ochranný software se do operačního systému zavrtá velmi hluboko. Po přechodu na jiný typ antivirového programu je dobré doposud používaný software odstranit. Někdy to funguje bez problémů, ale jsou případy, kdy se odstranění instalace nezdaří. Proto existují pomocníci, kteří zajistí odstranění antivirového programu bezezbytku.

Pokud chcete surfovat anonymně nebo přistupovat ke streamovanému obsahu v jiných zemích, jistě používáte služby VPN. Mnohé z nich jsou k dispozici zdarma, ale není dobré je používat. Využívání placených služeb je bezpečnější.

Kali Linux, známý také pod přezdívkou hackerský, byl uvolněn v nové verzi 2022. Dočkal se optického přepracování a nabízí prostředky pro zajištění vyšší bezpečnosti při pohybu na internetu a práci na počítači.

Na YouTube je ke stažení více hudby, než stíháme poslouchat. Navíc ne vždy, když je k tomu ta pravá chvíle, jsme online. Stahování videí a souborů MP3 pro pozdější poslech bez internetu ale funguje i na smartphonech s Androidem. Navíc je to zdarma.

Apple řeší v další aktualizaci systému iOS jeden z nejotravnějších problémů iPhonu. V nejnovější beta verzi už uživatelé mají přístup k funkci, která konečně umožňuje rozpoznávání obličeje i při nasazeném respirátoru.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení