Menu

Témata

Také máte hluboko ve své paměti uloženo, že jedním ze základních prvků ochrany je nastavení PIN? Nedávný případ ukázal, že PIN v mobilním telefonu může představovat velké bezpečnostní riziko. Proč najednou tak zásadní obrat?

Jedním z předpokladů úspěšné instalace Windows 11 je existence Microsoft účtu uživatele. Možná vás to překvapí, ale i přes poměrně přísná pravidla existuje jedna utajená možnost, která vám vše umožní jednoduše pouze s lokálním účtem. 

Společnost Samsung se dlouhodobě věnuje odolným smartphonům, a to i přestože nenachází masový zájem u koncových zákazníků. Nyní představil dvě novinky, respektive dva své již uvedené telefony převedené do vojenské varianty – S23 a XCover 6 Pro Tactical Edition.

TikTok, není to ta neškodná video aplikace, se kterou mladí lidé tráví tolik času? Podle bezpečnostních expertů a amerických úřadů představuje významné riziko. Aplikace prý ve velkém měřítku odčerpává data do Číny.

Potýkáte se s problémy s pokrytím Wi-Fi internetu ve své domácnosti? Dnes už nemůže nic zabránit tomu, abyste si signál rozšířili i do nejodlehlejšího kouta svého bytu. Podíváme se na zařízení, která vám s tím pomohou. 

Všude se řeší fotovoltaika. Některé jednodušší alternativy výroby elektrické energie se tím ale neprávem ztrácejí z dohledu.

Mnoho uživatelů využívá služby Google Workspace a vcelku se není čemu divit. Google za roky jejího provozu prostředí rozšířil o celou řadu užitečných služeb. Co ale dělat v případě, kdy zjistíte, že se ke svému účtu najednou nemůžete přihlásit. 

Aktualizace praktického nástroje nepřicházejí moc často, ale když už, tak to stojí za to. Bezplatný OpenShot je od konce loňského roku k dispozici ve verzi 3 a vývojáři se na webových stránkách chlubí, že získal tisíc vylepšení.

Koncem února vešlo v platnost další nařízení Evropské komise. Omezuje dodávky kruhových zářivek T5 na trhy EU. Jaké typy si už do budoucna nekoupíte?

Podle Bankovní asociace je průměrná škoda při bankovním podvodu 161 tisíc Kč. Co s tím a na co všechno si dávat pozor, abychom se rizikům dokázali vyvarovat?

Také už máte po krk zaručených pomůcek, nástrojů a videí, které slibují zázraky v podobě osvojení cizího jazyka za pár týdnů? Pak zkuste některou z mobilních aplikací. Třeba se to konečně zlomí.

Na uzavřených polygonech automobilek se testuje provoz robotických vozidel. Jak to ale bude vypadat ve smíšeném provozu, kde se autonomně řízená auta budou potkávat s vozy řízenými lidmi? Plynulosti dopravního provozu by do budoucna mělo pomoci čtvrté světlo na semaforu.

Nový elektrický skútr BMW má svérázný vzhled – ale i přes velkolepé zrychlení je jeho design bezpečný a jistý. Z hlediska praktičnosti a ergonomie je stále co zlepšovat.

Rychlý operační systém, větší kapacita akumulátoru, velký objem interního úložiště, lepší fotoaparát, skvělé aplikace: existuje mnoho důvodů, proč si pořídit moderní smartphone a proč už by většina z nás po starém dobrém tlačítkáči už ani nesáhla. Ve své době přitom reprezentovaly špičku technologického vývoje.

Výzkumníci z USA nedávno vytvořili první biologické stroje z kmenových buněk žáby. A nyní je dokonce naučili se rozmnožovat. Při jejich vývoji významně pomohla umělá inteligence.

V Evropě přibývá odhalení o státních trojských koních. Protože byly původně určeny k vymáhání práva, některé vlády je používají i ke sledování politických oponentů.

Výrobci digitálních technologií těží z krátkých životních cyklů svých zařízení – na úkor životního prostředí. Nicméně každý může přispět k větší udržitelnosti a někteří výrobci jdou proti proudu.

Od sklepa po půdu a od garáže přes terasu na celou zahradu – dnes už opravdu nic nebrání tomu, pokrýt signálem Wi-Fi sítě jakýkoli prostor. Představíme vám šikovná síťová zařízení, která vám s tím pomohou.

Netflix, velký průkopník streamování videa, se musí připravit na nepříjemné časy: vzhledem k tomu, že si téměř každé filmové studio zřizuje svůj vlastní portál, trh se rozpadá. Celá branže je stále dražší a složitější – a to i pro diváky.

Od 1. března 2023 Evropská komise zpřísňuje nařízení o ekologii a souvisejících omezeních při návrhu nových zařízení. Nové přísnější energetické limity se budou vztahovat na monitory a televizory.

Ať už jde o elektřinu, plyn nebo ropu, náklady na ně neúprosně rostou. Je potřeba s tím něco dělat. Zvláště užitečné mohou být technologie chytré domácnosti. Šetří energii a zároveň zvyšují váš komfort.

Uživatelé mají nezřídka více počítačů, ale ty starší a méně výkonné leží odložené bez dalšího využití. Že mají starší hardware vůbec nevadí.

Blíží se Vánoce a s nimi shánění a nakupování dárků pro naše nejbližší. Uživatelé k tomu stále více využívají internet, a to nejen z důvodu výhod při výběru, porovnávání a doručování zboží až domů.

Nad rámec pravidelných aktualizací, které Microsoft uvolňuje v průběhu měsíčních Patch days, nyní vydal volitelný bezpečnostní update. Opravuje známou chybu Windows, která se týká autentizačního protokolu Kerberos.

Současná situace na trhu s energiemi spolu s obdobím podzimu a blížící se zimy klade zvýšený tlak na naše peněženky. Lidé se snaží šetřit.

I když jste si na Facebooku nikdy nevytvořili účet, mohl shromažďovat vaše údaje. Naštěstí to jde zkontrolovat a v několika krocích případně vymazat.

Průkopníkem v oblasti streamování je Netflix. Nicméně službě Disney se jí podařilo v těchto dnech předstihnout. Značka, která se svého času proslavila postavičkou myšáka Mickeyho roste v oblasti streamingu téměř stejně rychle, jako svého času Netflix.

Po aktualizaci na systém Windows 11 už mnoho funkcí není na stejném místě. Jejich hledání ale uživatele může brzy otrávit a brát zbytečný čas. Nápravu nabízí speciální režim, na který vývojáři nezapomněli. Je sice skrytý, ale aktivovat jde velmi jednoduše.

Na platformě Microsoft Store se stále objevují falešné aplikace, které mohou uživatele poškodit. Došlo ale k ještě absurdnějšímu kroku, kdy byl jeden z oblíbených programů odmítnut a platforma místo něj nabízí padělek.

Internetová tržiště, jako je Bazoš nebo Facebook Marketplace, nabízí ideální možnost levně nakoupit použitou věc, případně vlastní použitou věc dobře prodat. I tady ale řádí internetoví podvodníci se svými nechutnými triky. Jejich podvod jsme na vlastní kůži vyzkoušeli.

Společnost Google slaví 25. narozeniny. K jejímu jménu se váže jedna vtipná skutečnost, která není moc známá. Google získal své jméno díky textovému překlepu.

Čas od času se Microsoft vytasí s něčím, co může využít každý uživatel. Jeden z takových nástrojů je nyní integrován do PowerToys. Jde o funkci rozpoznávání textu, která umožní jeho kopírování z obrázků.

Uživatelé chytrých telefonů se mohou radovat: EU zveřejnila nový legislativní návrh, podle kterého mají být do budoucna mobily výrazně déle podporovány bezpečnostními aktualizacemi a updaty operačního systému.

Aplikace Outlook patří k nejpoužívanějším službám pro práci s elektronickou poštou. Mnoho uživatelů ji zná především ze své činnosti v kanceláři. Bezplatná verze Outlooku se už brzy stane trvalou součástí Windows.

V chytrém telefonu je mnoho soukromých a citlivých informací, které by se neměly dostat do rukou cizích lidí. Mnoho uživatelů na ochranu svých dat před krádeží nebo ztrátou nemyslí. Máme pro vás osm důležitých tipů a triků, jak smartphone zabezpečit lépe.

Hodiny videí z prázdninových cest často končí zapomenuté na mobilech anebo cloudu a uživatelé s k nim vracejí už jen zřídka. Upřímně, nekonečné záběry pobřeží s okna automobilu nebo panoramatu hor zleva doprava nikoho moc nebaví. Přitom stačí pár šikovných střihů a z jinak nudného videa je dobrá podívaná.

Největším přenašečem nemocí v moderní společnosti už nemusí být krysy, holuby nebo odpudivý hmyz. Kvůli tomu, jak často během dne – i s neumytýma rukama – saháte na telefon, je právě jeho povrch největším bacilonosičem.

Jistě, Google může používat každý! Ale vsadíme se, že se toho můžete ještě hodně naučit: díky správným nástrojům a příkazům můžete hledat efektivněji a dosahovat lepších výsledků – a obvykle také o něco pohodlněji.

Ani ne 1 000 kilometrů východně od Prahy dopadají ruské rakety na cíle na Ukrajině. Hackerská skupina Anonymous mezitím na oplátku útočí – celosvětově a digitálně – na cíle v Rusku, a to i z evropských obývacích pokojů.

Se svým tržním podílem je Android stále dominantním operačním systémem pro smartphony a další mobilní zařízení. Pro prázdninové pobyty je dobré znát pár triků, jejichž pomocí můžete ušetřit mobilní data a nakonec i svou peněženku.

Teleskop James Webb nedávno poslal na Zemi první snímky s vysokým rozlišením. Dechberoucí obrázky si můžete stáhnout také jako tapety na své monitory.

Ransomwarové útoky měly doposud stejný scénář. V posledních dnech se ale chování útočníků mění. Stále častěji vynechávají šifrování ukradených souborů a místo toho rovnou vyhrožují, že citlivé informace zveřejní.

Microsoft nedávno uvolnil nové aktualizace pro systémy Windows 10 a 11. Ty ale mnoha uživatelům způsobily značné problémy s Wi-Fi, pokud uživatelé pracují s funkcí hotspotu. Nyní je mají odstranit nouzové záplaty.

Léto začalo nebývale brzy a možná právě vy se chystáte na kratší či delší dovolenou do zahraničí. Pokud ano, určitě byste měli vědět, co je to evropský roaming u vašeho operátora a jak jej pohlídat, aby vás po návratu domů nepřekvapila vysoká faktura od operátora.

S nedočkavostí jsme očekávali příchod služby Disney+ na český trh. Pro velmi vybíravého diváka už Netflix nemá moc co nabídnout, HBO zrovna tak a Apple TV+ nefunguje optimálně. Jaké jsou tedy první dojmy z novinky v oblasti streamovacích služeb?

Apple započal letošní ročník vývojářské konference WWDC těmi nejdůležitějšími novinkami v operačním systému iOS. iPhony s iOS 16 dostanou přepracovanou zamykací obrazovku s widgety, propracovanější notifikace, schopnost počítat kroky a přes službu Apple Pay Later si bude možné půjčit peníze.

Systém Windows 11 má na hardware poměrně vysoké nároky. Pokud máte starší počítač a přesto jej chcete i nadále využívat, může být dobrým řešením alternativní operační systém Linux Lite.

Šéf koncernu Meta, Mark Zuckerberg, čelí žalobě. Po skandálu se zneužíváním dat společnosti Cambridge Analytica se američtí vyšetřovatelé pokoušejí pohnat k odpovědnosti zakladatele Facebooku.

Windows lze optimalizovat mnoha způsoby. Některé nástroje to dokonce umožňují provést pouhým kliknutím myší, to ale může být složité. To je také případ freewarového programu Red Button.

Bezpečnostní experti objevili v oblíbených antivirových programech od Avastu a AVG dvě závažné mezery, které v nich zůstaly neodhaleny dlouhou dobu. Útočníkům umožňují snadnou deaktivaci ochrany. Týká se to milionů uživatelů, kteří by měli aktualizovat.

<< <   1 2 3 ...   >>

Pohodlná a přesná klávesnice je základem efektivní práce. Kvalitní klávesnice a myš dokáží urychlit psaní, minimalizovat únavu uživatele a…

Do naší testovací laboratoře dorazil první kit pamětí DDR5 s 8 000MHz taktovací frekvencí. Výkonný hardware a tuningový vzhled doprovází i…

Instinct 2X Solar vše podřídil odolnosti, dlouhé výdrži a přesnosti. Oproti svým předchůdcům (Instinct nebo Instinct 2) má model 2X větší…
Komerční sdělení