Menu
CHIP Speedtest

Boty od Googlu umožní dlouhé výlety po virtuálních světech

27.11.2018 03:58 | Michal Černý
Boty od Googlu umožní dlouhé výlety po virtuálních světech

Ve virtuální realitě je možné se volně pohybovat, třeba na cizích planetách nebo v temných jeskyních. Bohužel však neexistuje žádné dokonalé řešení, jak se v obývacím pokoji vydat na dlouhé cesty po digitálním světě, aniž by se člověk musel příliš hnout z místa. Namísto běžících pásů, které umožňují pohyb ve všech směrech, vsadila firma Google na VR boty.

Současné možnosti, jak uživatelům ve virtuální realitě dát pocit volnosti pohybu, jsou často velké a drahé, anebo se nehodí do domácích podmínek. K řešením poskytujícím nejlepší pocit z pohybu patří vícesměrové běžící pásy, nebo poněkud bizarní kruhové klece. Alternativně je možné VR provozovat také v prázdných halách, ve kterých se dá reálně pohybovat z místa na místo.

Internetový koncern Google podal žádost o patent na VR boty, a nyní byl dokument zveřejněn. Namísto klasického rolování na běžícím pásu mají mít VR boty pásy přímo integrované, a ty pak budou vyrovnávat pohyby uživatele. Ten se sice volně pohybuje v prostoru, může ale dělat i docela normální pohyby při běhu či chůzi. Google boty se mají postarat o to, aby se příliš nepohnul z místa. Bude tak možný dlouhý výlet ve virtuální realitě v obývacím pokoji.

Servery Ars Technica a The Verge ovšem poukazují na to, že design bot skutečně musí být provedený dokonale, aby uživatel stále nepadal. Například hry jako Fallout 4 nejsou pro tuto technologii určené, protože zde je nutné se pohybovat po velkém prostoru. Zda budou VR boty skutečně uvedeny do praxe, zatím není jasné. Google již ohlásil mnoho patentů, aniž však došlo k realizaci finálních produktů.

michalcerny.media@seznam.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání