Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší aplikace pro nakupování

29.11.2017 13:52 | Radek Kubeš
Nejlepší aplikace pro nakupování

  10 minut čtení - 10 minut instalace -  Jen za první polovinu roku utratili Češi v internetových obchodech téměř 50 miliard korun. I díky předvánočním nákupům je pak prakticky jisté, že letos padne hranice 100miliardové útraty v e-shopech. Jak se nejlépe zapojit do nákupní horečky prostřednictvím smartphonu?

Heureka

Porovnávač cen

Cesta za nákupy vybraného zboží na internetu často začíná prostřednictvím srovnávače cen Heureka. Tato šikovná internetová služba má samozřejmě i mobilní aplikaci, ve které si můžete hledat ceny v e-shopech třeba i během návštěvy kamenných obchodů. Pomůže vám s tím například i možnost vyhledávání zboží na základě čárových kódů, které můžete sejmout fotoaparátem svého smartphonu. Ani v mobilní aplikaci pak nechybí uživatelské recenze produktů a hodnocení konkrétních e-shopů, tedy funkce dobře známé z webových stránek služby Heureka. Ve srovnávači Heureka pochopitelně nejsou ceny všech internetových obchodů (spolupráci rozvázal například největší český e-shop Alza.cz), ale velmi pravděpodobně najdete drtivou většinu požadovaného zboží.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

PandaCheck

Srovnání cen v Číně

Jestliže rádi nakupujete na portálu eBay nebo u čínských obchodníků na portálech jako AliExpress či Gearbest, bude se vám hodit aplikace PandaCheck. Tato aplikace funguje podobně jako česká Heureka, ale s tím rozdílem, že vyhledává zboží a jeho ceny u čínských obchodníků. Vedle klasického vyhledávače je k dispozici také mnoho kategorií zboží, žebříčky populárních produktů nebo různé akční nabídky. V rámci nastavení si můžete určit, do jaké měny se budou přepočítávat ceny, včetně přepočtu na české koruny. Nechybí například ani hodnocení konkrétních obchodníků nebo třeba různé způsoby filtrování a řazení prodejců a jejich nabídek.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

PayPal

Bezpečné platby

Rozhodnete-li se nakupovat u zahraničních obchodníků, například přes eBay či AliExpress, měli byste se vyhnout přímému používání platební karty. Raději si vytvořte účet u služby PayPal, která vaše platby zprostředkuje bezpečně a s garancí. Vytvoření nového účtu je velmi snadné, stejně jako následné placení a sledování stavu účtu (pokud si jej budete předem „dobíjet“ namísto používání platební karty). PayPal umožňuje i přímé převody peněz mezi svými uživateli, ale poplatky za tuto službu jsou poměrně vysoké, takže se pro menší platby nevyplatí. Ke svému PayPal účtu můžete mít zaregistrováno i více platebních karet a při každé platbě si mezi nimi vybírat.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Skrz.cz

Nákupy se slevou

Kdo by nechtěl při nákupech ušetřit? V České republice fungují desítky slevových portálů, které každý den chrlí nepřeberné množství různých nabídek. Abyste nemuseli procházet nabídky mnoha různých slevových serverů, můžete použít šikovnou aplikaci Skrz.cz, která vám je nabídne na jednom místě. Navíc nejde jen o nabídky slevových serverů, ale také o akční nabídky internetových prodejců i zboží z letáků kamenných obchodů. V aplikaci Skrz.cz jsou nabídky členěny do několika kategorií a můžete v nich také snadno vyhledávat. Šikovná je také možnost zobrazit si slevové nabídky na mapě a prozkoumat, kde můžete ve svém okolí výhodně nakoupit.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Masterpass

Pohodlně kartou

Aplikace Masterpass od společnosti Mastercard umožňuje vložení údajů z platebních karet a dalších informací o jejich držiteli (především doručovací adresy). Následné platby za nákupy na internetu (alespoň u obchodníků, kteří aplikaci Masterpass podporují) jsou pak mnohem jednodušší, jelikož nemusíte stále znovu zadávat číslo a údaje z platební karty, ani nechávat tyto údaje uložené u obchodníka. Aplikace Masterpass je připravena rovněž na platby prostřednictvím QR kódů, takže můžete například fakturu načíst fotoaparátem smartphonu a rovnou zaplatit. Přístup k údajům z karty je chráněn PIN kódem nebo otiskem prstu.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

GEEK

Elektronické hračky

Internetový obchod Geek, který patří pod známý e-shop Wish, má i stejnojmennou aplikaci pro mobilní zařízení s Androidem a iOS. Abyste se mohli začít probírat obrovskou nabídkou zboží, kterou tvoří z drtivé většiny elektronika a různé digitální hračky, musíte si pomocí svého e-mailu vytvořit nový uživatelský účet nebo se do obchodu přihlásit prostřednictvím účtu Google nebo přes Facebook. Hlavním tahákem obchodu Geek jsou skutečně velmi nízké ceny zboží, které je navíc často doručeno během pouhých několika dní. Kromě různých možností vyhledávání a třídění zboží jsou užitečná také uživatelská hodnocení obchodníků a dodaných produktů, přičemž mnoho z nich je i v češtině.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Joom

Nákupy za babku

Velkou popularitu si v poslední době získala nákupní aplikace Joom, propojená se stejnojmenným obchodním portálem. Joom má oddělené nabídky pro muže a ženy (úvodní volbu lze kdykoli v nastavení aplikace změnit) a obchodníci na tomto nákupním portálu prezentují skutečně obrovské množství zboží. Podobně jako u obchodního portálu Wish nebo Geek jsou i v případě Joom lákadlem především extrémně nízké ceny. Například oblečení lze nakupovat doslova za pár desetikorun. Zaslání zboží do České republiky je zpravidla zdarma a portál Joom celou transakci garantuje. Provozovatel dokonce prohlašuje, že jsou všichni prodejci jednotlivě prověřováni.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Kupi.cz

Akční nabídky

Drtivá většina nákupů se ještě ani zdaleka neodehrává na internetu, ale to neznamená, že by vám mobilní aplikace nemohly pomoci i s každodenními nákupy v hypermarketech. Aplikace Kupi.cz vás bude informovat o akčních nabídkách všech maloobchodních řetězců – ať už jde o nákup potravin, nebo běžného spotřebního zboží. Přímo v aplikaci si také můžete prolistovat aktuální letáky s akčními nabídkami. Nechybí ani vyhledávání konkrétního zboží (včetně skenování čárových kódů), tvorba nákupního seznamu nebo navigace do nejbližší prodejny s vybranou nabídkou (včetně například i informací o otevírací době). Aplikace Kupi.cz vás může také informovat, jakmile se v akci objeví konkrétní sledované zboží.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Stocard

Věrnostní karty v mobilu

Když už vyrazíte nakupovat do kamenného obchodu či supermarketu, bude se vám při placení hodit aplikace Stocard. Pokud totiž máte věrnostní zákaznické karty od různých obchodníků, můžete si je všechny jednoduše uložit do svého smartphonu a pak jej používat namísto nošení celého štosu kartiček v peněžence. V aplikaci Stocard si prostřednictvím fotoaparátu jednoduše načtete čárový kód své zákaznické karty a případné slevy nebo bonusové body se vám budou načítat i po předložení kartičky ve smartphonu. Stocard umožňuje také vytvoření uživatelského účtu a přihlášení přes Google či Facebook, aby se vám vložené karty automaticky zálohovaly a při výměně nebo ztrátě mobilu jste je nemuseli všechny skenovat znovu.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání