Menu
CHIP Speedtest

Připravuje Microsoft lehkou verzi Windows 10?

23.04.2018 17:06 | Milan Loucký
Připravuje Microsoft lehkou verzi Windows 10?

Společnost Microsoft stále pilně pracuje na uvedení aktualizace Spring Creators. Na podzim bude Redstone 5 další mega aktualizací – a ta by mohla zahrnovat i nové vydání Windows 10.

Přinese společnost Microsoft zjednodušenou verzi systému Windows 10 na trh s aktualizací systému Redstone 5? To už naznačují náznaky, které vynalézavý uživatel zaznamenal při instalaci stávající sestavy Windows Insider.

Při výběru operačního systému, který chcete nainstalovat, se zobrazí název „Windows 10 Lean“. Microsoft však oficiálně zatím o této verzi mlčí.

Co je Windows 10 Lean?

Jak je vidět z úvodního obrázku (zdroj: Twitter.com/tfwboredom) systém Windows 10 Lean by mohl být verze Windows 10 ve své zjednodušené podobě. Instalace by mohla zabrat méně místa o dva gigabajty oproti běžné instalaci systému Windows Home nebo Pro. Systém bude určen patrně jen výrobcům hardwaru a to pro zařízení, která mají jen 16GB úložiště a klasický systém Windows je na ně obtížné instalovat, případně je pak problematické instalovat bezpečnostní aktualizace. Microsoft v něm proto vynechá některé postradatelné komponenty a aplikace, jako je Internet Explorer, hry, nebo editor registru. Požadovaný software nebo požadované ovladače lze stáhnout i ručně.

Jak objevitel Lean Lucas tweetnul na své stránce, Lean verze ale není bez chyb. Takže nemůžete třeba stahovat soubory v rámu prohlížeče. Dokonce i instalace sady Office pomocí služby ClickToRun zatím selže.

Takže: co bude dál? Jakmile se dozvíme další informace, budeme vás informovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání