Menu
CHIP Speedtest

První český hackathon ve vlaku zná svého vítěze

28.11.2017 13:00 | Milan Loucký
První český hackathon ve vlaku zná svého vítěze

První český hackathon ve vlaku zná své vítěze. Porotci programovací soutěže, která se odehrávala na palubě vlaku z Prahy do Košic a zpět ocenili tým z Ukrajiny.

Čtyřčlenný tým, který přišel s projektem Fly 2 Event, navrhl webovou aplikaci, která lidem doporučí tip na výlet na základě „lajků“ na Facebooku. Výherci si odnáší poukazy na letenky v hodnotě 2500 eur od Kiwi.com a vlakové jízdenky od RegioJet.

„Známe se už dlouho a pracujeme spolu, nápad vytvořit zrovna Fly 2 Event vznikl asi dva dny před začátkem hackathonu při společeném brainstormingu,“ uvedl člen vítězného týmu Taras Polishuk. Jejich aplikace navrhuje lidem cesty na kulturní a sportovní akce po Evropě, a to na základě toho, jaké interprety a sportovní kluby mají na Facebooku „olajkované“.

Porota složená z mentorů z firem Google Cloud, RegioJet a Kiwi.com ocenila především komplexnost celého projektu. „Bylo to kompletní řešení, je funkční a užitečné, především tým vytvořil to, co slíbili na začátku, a to jsem si myslel, že mají velké oči,“ uvedl Tech Leader pražského týmu Kiwi.com Michal Sänger, proč porota vybrala právě tuto aplikaci.

Pro RegioJet byla podobná akce novinkou, s cestou vlakem obecně se spojovala výzva s internetovým pokrytím. „Nedávno jsme kompletně upravili technologii Wi-Fi, která teď kombinuje příjem datového signálu od několika operátorů současně,“ uvedl Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikace RegioJetu. Internet i přes obavy fungoval bez problémů, občasné výpadky práci týmů nenarušili.

#kiwicomtrainhack, jak se hackathon oficiálně jmenoval, spojil vlakového přepravce RegioJet a Kiwi.com, inovativní celosvětový vyhledávač letenek zaměřující se na kombinace letů běžně nespolupracujících aerolinek.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání