Menu
CHIP Speedtest

Quick Peek: Logistika pro domov

03.03.2019 08:17 | Michal Černý
Quick Peek: Logistika pro domov

S pomocí aplikace Quick Peek je možné vyzkoušet téměř profesionální logistiku ve vlastním domově. Když se kartóny, krabice nebo šuplíky polepí vytisknutým či zakoupeným QR kódem, jejich obsah je potom možné snadno nalézt pomocí tohoto softwaru.

Při prvním skenování se nástroj zeptá uživatele, jestli chce založit nový box. Zadá-li označení a umístění boxu, může k němu následně připojit objekty. To se provede pomocí fotografií, které jsou zaznamenány a importovány přímo prostřednictvím aplikace. K fotografii uživatel připojí popis a počet předmětů. Později si tak může pomocí tohoto nástroje prohlížet, co všechno se nachází v boxu, anebo může tyto boxy fulltextově prohledávat.

Quick Peek  je sám o sobě dobrý nápad – například při stěhování, anebo při správě dlouhodobě uskladněných předmětů. Vyvstává však otázka, zda je pro to potřeba používání QR kódů. Samotné vytištěné QR kódy nejsou právě levné – cenové rozpětí sahá od 3,5 euro za deset kódů až po 55 euro za 300 kódů. U výrobce Bluelounge stojí 32 samolepících kódů téměř 10 dolarů, a 100 kódů za 25 dolarů (v přepočtu přibližně 560 Kč).

Fotografie je třeba popsat, aby se předměty daly najít pomocí fulltextového vyhledávání. Stejně tak by to zvládly jednoduché tabulky a čísla kartónů – i tak je možné obsah zobrazit, sdílet a synchronizovat na libovolném počtu zařízení. Díky aplikaci je však možná přesnější evidence předmětů, a uživatel si může vyzkoušet téměř profesionální logistiku i v domácích podmínkách.

michalcerny.media@seznam.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání