Menu
CHIP Speedtest

S podzimní velkou aktualizací Windows 10 nespěchejte!

08.10.2018 16:52 | Milan Loucký
S podzimní velkou aktualizací Windows 10 nespěchejte!

October 2018 Update se zatím nepovedla. Microsoft – dle dostupných informací – pozastavil automatické portování tohoto update (označené také jako 1809) na stroje uživatelů.

Nebuďte tedy nedočkaví a nestahujte si sami dopředu tuto aktualizaci a pokud ji stáhnete, zatím ji neprovádějte. Vše začalo tím, že první horliví nedočkaví uživatelé, kteří si stáhli a spustili minulý týden zmíněný update, marně hledali v seznamu známé sítě Wi-Fi. To by ale nebyl až tak velký problém, protože ty si můžete nechat obnovit během několika minut. Většinou postačí jen provést restart Windows 10 a zmizelé sítě se v seznamu opět objeví. V nejhorším si ale musíte hesla sítí, které jste měli uloženy, zadat znovu.

Horší ale je jiný problém, po provedené aktualizace některým uživatelům zmizely z jejich počítače některé soubory. A nejsou k vidění ani v Koši, takže by se dalo říci, že to je dost velký problém. Nepomůže ani návrat k předchozí instalaci. Pokud vás tedy vzrušuje instalace nového Updatu 1809, zůstaňte raději v klidu a vyčkejte, až Microsoft chybu opraví. Pokud jste ale zbrkle už instalaci provedli a došlo k nečekanému smazání některých souborů, nezbyde vám nic jiného než o této situaci informovat samotný Microsoft, nejlépe zde pomocí formuláře.

Microsoft sdělil na stránkách podpory, že za pomoci Media Creation Tool není vhodné (zatím) aktualizaci provádět – více najdete zde. A jak jsme už psali výše, Microsoft zatím pozastavil do vyřešení této situace automatické zavádění této velké aktualizace.

Microsoft provádí několikastupňovou kontrolu každé nové verze, do testování jsou zapojeni i členové Windows Insider programu. Přesto se někdy stane, že ne všechno se povede hned napoprvé a některé chyby projdou až do počítačů některých uživatelů. V tomto případě je ale nebezpečné to, že někomu se aktualizace povedla bez následků, ale některým jiným ne. Přitom nelze spolehlivě dopředu určit, co je příčinou této chyby.

Závěr je v tento okamžik jasný: s aktualizací nespěchejte!

Aktualizace October 2018 Update (1809) za vámi přijde sama, až nastane vhodný čas a chyba v kódu bude odstraněna, nebo budete informováni o tom, že se už tuto nepříjemnou situaci Microsoftu podařilo odstranit.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání