Menu
CHIP Speedtest

Stáhněte si a vyzkoušejte: tři praktické nástroje, které vašim Windows rychle pomohou

02.11.2019 07:30 | Jiří Palyza
Stáhněte si a vyzkoušejte: tři praktické nástroje, které vašim Windows rychle pomohou

Život je příliš krátký na to, abyste si ho znepříjemňovali nevraživostí k Windows. Berte je pozitivně. Vše, co se Microsoftu ve Windows nepovedlo, můžete napravit dodatečnými bezplatnými nástroji. Zde jsou tipy na tři z nich, pomocí kterých budou vaše Windows 10 hned lepší.

Windows nemohou být tak dokonalé, aby vyhověli různým požadavkům velkého množství uživatelů, kteří je dnes a denně používají. Obsahují ale funkce, které jsou nedotažené anebo se jednoduše Microsoftu nechce do jejich dalšího vývoje. Dobrou zprávou ale je, že pro většinu chybějících funkcí ve Windows existují dobré nástroje, které je mohou doplnit, nebo nahradit. Mezi ně patří vetší kontrola nad aktualizacemi, lepší zálohy a výkonnější vyhledávání.

WuMgr (Windows Update Manager): přenositelný bez nutnosti instalace

wumgr

Přenositelný nástroj: WuMgr je k dispozici zdarma a funguje bez nutnosti instalace.

WuMgr je přenositelný nástroj, který je potřeba pouze spustit a hned máte větší kontrolu nad updaty ve Windows 10. Nástroj zobrazuje čekající aktualizace, instalované aktualizace a úplnou historii. Praktickou pomůckou je možnost čekající aktualizace snadno instalovat ručně nebo jednoduše kliknutím "Skrýt" v seznamu ignorovaných. Už instalované aktualizace lze později odstranit.

Na kartě "Automatické aktualizace" program WuMgr také zastaví automatické aktualizace systému Windows 10. Máte možnost buď vypnout veškerou komunikaci s aktualizačními servery nebo zastavit běžící služby na pozadí. Zde lze také provádět další nastavení aktualizací, například blokovat automatické aktualizace aplikací nebo skrýt nastavení Windows Update. Detailnější popis nástroje najdete také v našem dalším článku.

 

Aomei Backuper

aiomeibackup

Zálohování zdarma: Aomei Backuper zálohuje kompletní systémy, a také důležitá data.

Každý uživatel by měl na zálohy svých dat myslet. Windows k tomu účelu disponuje nástroji, ale příliš o nich své uživatele neinformuje. Nástroj pro vytváření image je k dispozici už z dob Windows 7, ale není nadále nijak vyvíjen. Přehled vývojových verzí funkcí uživatele v praxi nijak nepřesvědčí.

Aomei Backuper Standard je bezplatný program, který dokáže provádět úplné zálohy i cílené zálohování konkrétních souborů. Bezplatná verze je také schopna zpracovat inkrementální zálohy. K dispozici je také placená verze Pro, která umí více; např. klonování kompletních disků nebo kombinování různých imagí. Přesto pro běžné domácí použití bezplatná verze bohatě postačí.

 

Agent Ransack

agentransack

Klasické desktop vyhledávání: Agent Ransack nabízí klasický vzhled desktopových vyhledáváčů.

Prohledávání ve Windows funguje docela dobře jako spouštěč programů, ale pro hlubší a důkladnější prohledávání potřebuje příliš mnoho času a často výsledky neodpovídají vyhledávacímu dotazu. Alternativou k vyhledávání, zabudovanou ve Windows, je už dlouhá léta známý Agent Ransack. Prostřednictvím programu můžete vyhledávat podle názvů souborů nebo obsaženého textu, omezit vyhledávání na konkrétní složky a podsložky, a také do parametrů vyhledávání zahrnout další podrobnosti, jako např. velikost souboru nebo datum změny.

 

Vylepšete si svá Windows

Dobrou zprávou je, že pokud Windows nedělají něco dobře, jsou téměř vždy k dispozici alternativní nástroje. V systému Windows 10 si můžete samostatně řídit proces aktualizací, nemusíte bojovat s těžkopádnými zálohovacími nástroji nebo se spoléhat na pomalé zabudované vyhledávání.

WuMgr, Aomei Backupper a Agent Ransack jsou jen tři příklady výkonných nástrojů, díky kterým se vaše Windows okamžitě zlepší.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení