Menu
CHIP Speedtest

Vynálezce James Dyson vyzývá mladé talenty

12.07.2018 12:50 | Milan Loucký
Vynálezce James Dyson vyzývá mladé talenty

Přihlaste své nápady a získejte finance na jejich realizaci a zájem médií po celém světě!

Zbývá poslední týden, kdy je možné přihlásit se do soutěže James Dyson Award (JDA), tedy ještě do 20. 7. 2018. Již tradiční každoroční soutěž JDA je šancí pro talenty v oblasti technologií a designu, stát se uznávaným vynálezcem. Finanční ocenění pro ty nejlepší je 2000 liber pro národní vítěze, 5000 liber pro mezinárodní finalisty a konečně pro mezinárodního vítěze celých 30000 liber. Velkou hodnotou pro soutěžící a vítěze je však také sdílená zkušenost těch nejbrilantnějších mozků stojících za technologiemi značky Dyson, včetně samotného zakladatele Jamese Dysona.

Zadání je široké: JDA hledá designéry, kteří přemýšlejí jinak než ostatní, aby vytvořili produkty, které fungují lépe. Porota – a sám James Dyson obzvláště – oceňuje především takové nápady, které využívají chytré, přitom ale jednoduché technické principy, ideálně podporující trvalou udržitelnost.

„Mladí konstruktéři mají schopnost vyvíjet hmatatelné technologie, které mohou změnit životy. Cena James Dyson Award oceňuje ty, kteří mají vytrvalost k plnému rozvoji svých nápadů,“ říká James Dyson, vynálezce bezsáčkového vysavače, který se chystá v následujících letech uvést desítky nových technologií, včetně vlastních prototypů elektromobilu.

Mezi nápady, které získaly ocenění v minulých letech, patří například:

•             The Skan – zařízení pro diagnostiku kožního melanomu vyrobené z běžných materiálů a součástek, a tedy s velmi nízkými výrobními náklady;

•             EcoHelmet – skládací papírová cyklohelma s nízkými výrobními náklady, velmi dobře skladná a proto vhodná k využívání ve stále oblíbenějších systémech bikesharingu;

•             SafetyNet – prototyp sítě na průmyslový rybolov, vybavené speciálními únikovými otvory pro ryby, které jsou ještě k lovu příliš malé.

Do soutěže se mohou hlásit univerzitní absolventi či studenti všech národností, kteří studovali či studují na univerzitách v jedné z těchto zemí: Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Velká Británie, Hong Kong, Indie, Irsko, Itálie, Japonsko, Malajsie, Mexiko, Nizozemsko, Nový Zéland, Filipíny, Rusko, Singapur, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Taiwan, Spojené arabské emiráty, USA.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání