Naše testovací postupy

Férový přístup

Jak testujeme

V testovacích postupech se zaměřujeme na to, co kupující skutečně zajímá: Na jakých funkcích skutečně záleží? Jaké vybavení je dnes aktuální? Jak dobře plní zařízení své základní úkoly? Plní výrobci své sliby ohledně funkčnosti a smyslu zařízení?

Naše měření jsou často založena na uznávaných zkušebních postupech nebo ISO normách - a jsou tak přesné, jak je to jen nutné k tomu, aby splňovala očekávání našich čtenářů. Proto měříme například u fotoaparátů a objektivů rozlišení nejen ve středu snímku, ale také v rozích. Nejdražší měřící zařízení v testovací laboratoři Chipu je kamera TechnoTeam LMK 98-3 Color měřící svítivost a barvy. Používá se pro měření displejů a stojí v přepočtu více než 1,5 milionu korun.

Pro nové produktové kategorie naši inženýři a technici navrhují testy na míru a ve spolupráci s redaktory Chipu pak určují přesné hodnotící kritéria - koneckonců výsledky testů jsou základem pro velkou část redakčních článků. I již zavedené testovací postupy neustále vyvíjíme tak, abychom zajistili, že naše výsledky vždy odpovídají požadavkům současných uživatelů.