CHIP Testlab

Oceněné produkty mají výhodu

Ocenění Chipu Ocenění Chipu jako značka nezávisle vyzkoušené kvality

Již od roku 1991 radí naši redaktoři a technici čtenářům při nákupu nejrůznějších zařízení. Testovacím centrem v mateřské redakci Chipu v německém Mnichově i u nás v Praze projde ročně více než 1000 výrobků. Tým odborníků složený ze 14 techniků a inženýrů vyvíjí pro každou kategorii produktů vlastní standardizované měřící a vyhodnocovací postupy, které zaručují objektivní, srovnatelné a v praxi opakovatelné relevantní výsledky. Do našich testů investujeme každoročně v přepočtu více než 55 milionů korun.

Víme, jak důležité jsou spolehlivé testy pro kompetentní a nezávislé poradenství. Proto každý rok investujeme do našich testů v přepočtu více než 55 milionů korun. V této oblasti je Chip pro své čtenáře zcela výjimečným zdrojem spolehlivých informací a výsledků. Naši čtenáři vědí, že jen ty nejlepší produkty mají šanci získat ocenění Chipu. Výrobci a prodejci oceněných produktů mohou dokázat, že patří k vítězům a využít ocenění Chipu pro svou marketingovou komunikaci, například v reklamě nebo na samotném výrobku. Naše nezávislé testy vám pomohou se odlišit od konkurentů - a přesvědčit potenciální zákazníky o kvalitách svých produktů.

K použití ocenění Chipu je nutná licence. Komerční využití těchto ocenění a jejich grafických log je bez licence výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena. Pokud máte zájem o licencování, kontaktujte prosím inzertní oddělení (Radana Nouzáková, radana.nouzakova@burda.cz), případně marketingové oddělení ( marketing@chip.cz ).

Kdo dostane ocenění Chipu?

Co testujeme a jak testujeme, to určují naši redaktoři a testeři. Na závěr je testovaný produkt zařazen do žebříčku dané třídy výrobků. Vítěz pak vzejde ze srovnání automaticky, podobně jako převedení získaných bodů na školní známky. Pokud chce výrobce použít ocenění Chipu pro své účely, může tak učinit - s přesnou citací hodnocení, které obdržel v našem testu.Jaké ocenění Chipu existují?

Všechna zařízení jsou hodnocena na stupnici od 0 do 100 bodů. Tento výsledek pak rozdělujeme do intervalů, kterým přiřazujeme pro názornost školní známky - od „výborný“ až po „dostatečný“. Na označení „výborný“ je potřeba 90 a více bodů, pro „velmi dobré“ 75-89 bodů atd. Nejlepší zařízení ve své třídě získává označení „Vítěz testu“. Kromě těchto klasických ocenění udělujeme také ocenění „Nejlepší poměr cena/výkon“. Kromě toho udělujeme v závislosti na testované produktové kategorii individuálních ocenění, jako je „Nejlepší kvalita obrazu“ nebo „Nejlepší vybavení“.

Čísla a fakta

S aktuálně prodávaným nákladem papírového časopisu více než 16 000 kusů měsíčně je Chip na špici technických časopisů v České republice i na Slovensku. Čtenáři oceňují také digitální verzi časopisu, které se měsíčně prodá více než 1000 kusů, navíc mnoho předplatitelů volí výhodnou kombinovanou verzi předplatného. Chip tak každý měsíc zasáhne téměř 100 000 čtenářů (výzkum Media projekt ČR 2020). Mezi čtenáři převažují muži se středním a vyšším vzděláním, kteří pečlivě sledují nové technické trendy a často rozhodují o nákupu IT vybavení doma i v zaměstnání.

zahlen-und-faktencz