Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Brzy budou představeny Windows 12: bláznivá fáma vyvolává na internetu posměch

Jiří Palyza 22.02.2022

Systém Windows 10 měl být poslední verzí operačního systému, který chtěl Microsoft uvést na trh. Před několika měsíci ovšem přišlo překvapení v podobě Windows 11. A aby toho nebylo málo, už začínají kolovat zvěsti, že Microsoft v březnu zahájí přípravy Windows 12.

To jistě nikdo nečekal. Podle blogového příspěvku na serveru Deskmodder chce Microsoft zahájit práce na vývoji Windows 12 už v březnu. Ano, čtete správně, Windows 12. Článek se opírá o dva zdroje: příspěvek na Twitteru jednoho z technologických odborníků Microsoftu, který byl mezitím už smazán a ve kterém vtipkoval, že Windows 12 budou pravděpodobně vyžadovat dva čipy TPM, a interní zdroje v samotném Microsoftu.

Autor tweetu pravděpodobně podcenil dopad svého vtipu a na Twitteru také upřesnil, že šlo pouze o legraci. Dva čipy TPM prostě nedávají smysl. Ale co Windows 12? Server Deskmodder tvrdí, že si za svými internetovými zdroji stojí. Což by mělo znamenat, že přípravy na Windows 12 skutečně v březnu 2022 začnou.

Windows 12: kompletně nový vývoj?

pluton

Očekává se, že bezpečnostní čip Pluton bude hrát ve Windows 12 důležitou roli. O nové bezpečnostní technologii propojení čipu s cloudem Microsoft informoval už v roce 2010. Poprvé byla použita pro Xbox a Azure. | Zdroj: Ryan/Unsplash

Dotaz u Microsoftu zatím nepřinesl žádnou odezvu, oficiální vyjádření k Windows 12 tedy neexistuje. Pohybujeme se tedy na úrovni spekulací. Podle nich by Windows 12 měly být novým začátkem, který za sebou zanechá Windows 10 jako historickou vzpomínku.

To poněkud připomíná svého času plánovaný systém Windows 10X, kterému Microsoft věnoval hodně času a jehož vzhled byl začleněn do Windows 11. Uživatelé se obávají, že by Microsoft mohl v případě Windows 12 svůj systém ještě více vymezit. Požadavky na čip TPM pro Windows 11, nová architektura zabezpečení Pluton a další nutnosti, jako například povinný Microsoft účet pro instalaci, naznačují, kam by mohl vést směr dalšího vývoje.

Zdroj: Deskmodder.de


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud