Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak rychle se nabíjí váš smartphone: šikovná bezplatná aplikace napoví, jaká metoda je nejlepší

Jiří Palyza 21.12.2021

Také máte pocit, že některou nabíječkou se váš mobil nabíjí rychle a s jinou mnohem pomaleji? Praktická bezplatná aplikace vám zobrazí skutečnou rychlost nabíjení a zda je nabíjení adaptérem skutečně rychlejší, než přes USB v počítači.

Někdy to jde raz dva, jindy trvá celou věčnost. Mnoho uživatelů tento pocit zná, ale je to skutečně tak? Bezplatná aplikace Ampere pro Android chce celé věci přijít na kloub a po instalaci poskytnout podrobné údaje o každém proces nabíjení. Aplikace také zobrazuje stav akumulátoru smartphonu a teplotu.

ampere

Ampere – aplikace pro Android 3.51

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí bezplatné aplikace pro Android můžete v přímém přenosu sledovat, jak rychle se nabíjí anebo vybíjí váš akumulátor smartphonu.

K dispozici na Google Play

 

Ampere: jak rychle se skutečně váš smartphone nabíjí?

ampere-screens

Bezplatná aplikace Ampere je určena pro monitoring procesu nabíjení zařízení s Androidem. | Zdroj: Ampere

Mnoho uživatelů si všimne rozdílu v rychlosti nabíjení zejména při připojení mobilu k počítači. Nabíjení je v tomto případě mnohem pomalejší a trvá mnohem déle, než se akumulátor ve smartphonu opět dobije. Aplikace Ampere vám prozradí, jak tomu je ve skutečnosti. Monitoruje i proces vybíjení v průběhu používání mobilního zařízení.

Aplikací poskytované informace lze rozdělit do dvou částí. V horní třetině obrazovky můžete na první pohled vidět, jak velkým proudem se vaše zařízení právě nabíjí a výkyvy v procesu nabíjení od minima po maximum. V dolní polovině obrazovky Ampere nabízí především podrobné údaje o zařízení.

Aplikace také zobrazuje průběh nabíjení, v jakém stavu je akumulátor a jaký je stav jeho aktuálního nabití. Jsou zde také uvedeny detaily o technologii akumulátoru, maximální kapacitě, teplotě a napětí. Podle vlastního vkusu můžete zvolit jeden z pěti náhledů a mít tak všechny informace na první pohled přehledně k dispozici.

Nevýhodami bezplatné verze jsou zobrazované reklamy a chybějící widgety pro domovskou obrazovku. Pokud by vám to vadilo, pak je třeba sáhnout po placené verzi.

Praktický test ukazuje jednoznačné rozdíly

Samostatné adaptéry zpravidla nabízejí vyšší nabíjecí proud a tedy rychlejší nabíjení, než USB připojení k počítači. U běžného síťového adaptéru lze nabíjet proudem mezi 1500 až 1700 mA, u USB portu počítače to je přibližně 200 až 300 mA, což je výrazně nižší hodnota.

Při každodenním používání lze prostřednictvím aplikace poměrně snadno zkontrolovat, jak rychle se smartphone skutečně nabíjí a vyhnout se tak pomalým metodám dobíjení. Kromě toho také můžete zjistit, zda náhodou nemáte vadný nabíjecí kabel nebo zda není nutné vyměnit akumulátor ve smartphonu – pokud je to vůbec možné.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud