Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oracle představil procesory SPARC M7

Pavel Trousil 27.10.2015

Nové procesory a nově navržené systémy vylepšují ochranu paměti, zrychlují šifrování a in-memory databázové aplikace. Kompletní (end-to-end) zabezpečení na serverech a integrovaných systémech Oracle přitom nesnižuje výkon.

Společnost Oracle na konferenci Oracle OpenWorld 2015 představila novou rodinu systémů SPARC. Jejím základem jsou procesory SPARC M7, které disponují 32 jádry a 256 thready. Nové systémy nabízejí zabezpečení integrované na úrovni hardwaru („Security in Silicon“), které chrání i před pokročilými hrozbami a podporuje šifrování. Také nové systémy byly navrženy pro maximální efektivitu databázového provozu („SQL in Silicon“), zpracování velkých objemů dat (big data), cloud a další podnikové aplikace náročné na výkon.

K novým systémům založeným na procesorech SPARC M7 patří integrovaný (engineered) systém Oracle SuperCluster M7 a servery SPARC T7 a M7. Podle Oraclu všechny stávající aplikace včetně vlastních řešení zákazníků půjde na platformě SPARC M7 provozovat v nezměněné podobě a přitom nabídnou vyšší zabezpečení i výkon.

 

Technologie Security in Silicon přináší dvě klíčová vylepšení už na úrovni návrhu systému:

  • Hardwarové zabezpečení paměti – tato funkce přidává kontrolu přístupu k datům v paměti v reálném čase. Chrání tím před průnikem malwaru i vadných programových kódů, produkční prostředí podniků se díky tomu stává spolehlivější a bezpečnější. Při provozu databáze Oracle 12c je tato funkce využita už v základním nastavení a snadno ji lze zapnout i pro další stávající aplikace. Společnost Oracle také nabízí rozhraní (API, application programming interface), které umožňuje další přizpůsobení této funkcionality.
  • Hardwarově podporované šifrování – hardwarová podpora pro šifrování vestavěná do všech 32 jader přináší možnost používat šifrování bez snížení výkonu; není tak již třeba volit kompromisy mezi bezpečností a rychlostí. Zákazníci mohou zabezpečit data i prostředí pro běh programů pro všechny aplikace, funkcionalitu lze rovněž kombinovat s použitím šifrovacích klíčů AES, DES, SHA a dalších. Nová funkce automaticky zrychlí stávající aplikace využívající šifrování, ať už jde o software společnosti Oracle nebo třetích stran či vlastní řešení zákazníka.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud