Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Rychle vybitá baterie smartphonu: toto jsou 3 nejčastější důvody

Josef Mika 02.01.2024
Zdroj: VeComoHacerlo/Pixabay

Přestože by baterie smartphonu měla i při náročnějším provozu vydržet alespoň jeden den, někdy se vybije už po několika hodinách. Ale proč tomu tak je? Ne vždy za to může její stáří. Ukážeme vám nejčastější důvody, proč se akumulátor mobilního telefonu rychle vybíjí.

Výkon baterie může být negativně ovlivněn z více důvodů. Nejčastějším viníkem rychle vybité baterie je však obvykle alespoň jeden z těchto tří:

Displej: ten vyžaduje hodně energie, zejména pokud zvýšíte jeho jas nebo je obrazovka ve výchozím nastavení seřízena na jasnější zobrazení. Vždy byste měli používat automatický jas a dále jej ještě donastavit ručně, protože samotný automatický režim také občas posunuje jas displej o něco výše, než je nutné.

Aplikace: aplikace, které neustále kontrolují vaši polohu, posílají oznámení a synchronizují se na pozadí, mohou dát vaší baterii skutečně zabrat. Měli byste proto deaktivovat ty, které nepoužíváte nebo používáte jen zřídka. U ostatních byste měli zkontrolovat, zda jsou některá jejich oprávnění vůbec nutná. Například v systému Android můžete jednotlivá oprávnění zkontrolovat v části "Aplikace".

Pohledem na využití baterie v nastavení systému lze také rychle identifikovat plýtvání energií.

Vyhledávání sítí: pokud jste často na cestách, váš smartphone na pozadí neustále vyhledává vhodná připojení. Měli byste proto deaktivovat zejména vyhledávání Wi-Fi, abyste šetřili energii.

Mohlo by vás zajímat

Další příčiny rychle slábnoucí baterie

Počasí: především v tomto ročním období může být problémem počasí, přesněji řečeno okolní teplota: baterie jsou citlivé na teplotu. Pokud je příliš zima (nebo příliš horko), má to znatelný vliv na dobu provozu.

Oznámení a widgety: ty jsou sice užitečné, ale jen do určité míry. Pokud notifikace pouze odsouváte nebo widgety ignorujete, měli byste tyto zloděje energie deaktivovat.

Reproduktor a vibrace: ano, jakákoli další činnost navíc zbytečně vybíjí baterii, pokud se jí lze vyhnout. Jedná se například o hlasité přehrávání, časté vibrace, tóny kláves a podobně.

Možná si teď pomyslíte, že podle našich rad by bylo tedy nejlepší mít smartphone vlastně úplně vypnutý. Tak to určitě není, ale je pravda, že mezi rychlostí vybíjení baterie ve vašem mobilním telefonu a komfortem jeho používání existuje přímá úměra. Kdo se spokojí s méně funkcemi a jistými omezeními, ten za to dostane delší výdrž.

Všechny tipy byste měli vyzkoušet podle vlastního uvážení a sami najít zdravou rovnováhu mezi užitečnými funkcemi a výdrží baterie.

Zdroj: časopis Chip


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud