Chcete-li si ověřit, zda tohle opravdu potkalo i vás a případně vše vrátit do původního stavu, přihlaste se na Facebook a v pravém horním rohu klikněte na své jméno. Nyní se postupy liší podle toho, zda máte starší profil než novější profil Timeline:
Starší profil: Vlevo pak vyberte položku „Informace“ a na objevivší se stránce sjeďte až úplně dolů ke kontaktním údajům, mezi nimiž nechybí ani kolonka e-mail. Změnu provedete kliknutím na tlačítko „Upravit“ (hned vedle nadpisu Kontaktní údaje). Můžete si vybrat který z e-mailů – pokud vůbec nějaký – se má zobrazovat na vašem profilu, případně některé adresy odebrat a přidat nové.
Profil Timeline: Zde vyberte položku „O mně“ a nad kontaktními údaji klikněte na tlačítko „Upravit“. Možnosti jsou nyní obdobné jako u staršího profilu (viz výše).
Důvody počínání Facebooku jsou poměrně zřejmé. Za prvé jde o pokus oživit používání komunikačního systému Facebooku namísto klasického e-mailu a za druhé je to další z řady opatření, které mají uživatele „přinutit“ strávit na této sociální síti ještě více času. Facebook sice v oficiálním vyjádření apeloval na fakt, že uživatele s tímto krokem předem obeznámil, soudě dle jejich rozezlených reakcí tak ovšem neučinil dostatečně důrazně. Kolik podobných, pro ně samé kontraproduktivních opatření ještě tvůrci nejpoužívanější sociální sítě světa vymyslí?

Koupit časopis Chip
Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.