Menu

Smartphone jako dálkové ovládání: nejlepší aplikace pro mobily a tablety

28.04.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone jako dálkové ovládání: nejlepší aplikace pro mobily a tablety

Smartphone jako dálkové ovládání: nejlepší aplikace pro mobily a tablety | foto: Daniel Frank/Unsplash

Nemůžete najít dálkový ovladač nebo jej z nějakého důvodu nemáte po ruce? Pomocí aplikací lze ve funkci dálkového ovladače využít i smartphone. A ten máme vždy po ruce takřka všichni.

Chytré telefony lze v současnosti používat k nejrozmanitějším účelům. Ať už jde o navigaci, zájmové focení nebo třeba pro dálkové ovládání televizoru. Funguje to téměř se všemi televizory a smartphony z posledních pár let. Problémy se ztracenými ovladači anebo komplikace s vybitými bateriemi jsou tak minulostí. Stačí jen do mobilu instalovat vhodnou aplikaci.

Dálkové ovládání pro televizory Samsung: Samsung SmartThings

Aplikace pro chytré telefony SmartThings slibuje, že může sloužit v roli ovládacího centra pro všechna zařízení Samsung. Používání aplikace usnadňuje rychlé a snadné připojení. Ovládat s ní můžete různá zařízení od chladniček, až po chytré TV. Aplikace automaticky vyhledá kompatibilní zařízení v okolí, a poté jej umožní několika kliknutími přidat. Jejím prostřednictvím můžete například i streamovat média nebo vybírat televizní kanály a spouštět jejich vysílání.

smartthings-logo

SmartThings – aplikace pro Android 1.7.64.21

CHIP hodnotí Dobrý

Připojte, automatizujte a spravujte všechna zařízení chytré domácnosti pomocí jediné, snadno ovladatelné aplikace.

Samsung.com/cz/apps/smartthings/

 

Dálkové ovládání pro televizory LG: LG TV Plus

lgtvplus

Vylepšete si zážitek ze sledování smart TV pomocí aplikace LG TV Plus. | Zdroj: LG

Aplikace LG TV Plus nabízí majitelům současných televizorů LG pohodlné dálkové ovládání na mobilu. K dispozici jsou navíc další funkce, ke kterým patří například přehrávání hudby nebo zobrazování fotek, uložených ve smartphonu.

LG TV Plus podporuje pouze webOS Smart TV od LG, vydaný od roku 2014. LG TV Plus můžete používat pro spárování televizoru a mobilního zařízení ve stejné síti Wi-Fi.

lgtvplus-logo

LG TV Plus – aplikace pro Android 5.0.5

CHIP hodnotí Dobrý

S aplikací získají majitelé současných televizorů LG pohodlné dálkové ovládání pro svůj smartphone se systémem Android. K dispozici je i varianta pro iPhone.

 

Dálkové ovládání pro televizory Philips: Philips TV Remote

philipstv-remote

Proměňte svůj smartphone v dálkové ovládání televizoru Philips Smart TV. | Zdroj: Philips TV Remote

Pomocí bezplatné aplikace Philips TV Remote můžete z chytrého telefonu ovládat současná zařízení Philips, ke kterým patří televizory, přehrávače Blu-ray nebo audio systémy. Stačí k tomu telefon s instalovanou aplikací Philips TV Remote připojit k zařízení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Všechny ovládací prvky klasického dálkového ovladače jsou implementovány v aplikaci: můžete přepínat mezi programy, upravovat hlasitost nebo měnit různá nastavení, například Ambilight.

philipstvremote-logo

Philips TV Remote – aplikace pro Android 2.1.38

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace slouží k dálkového ovládání různých zařízení Philips, mezi která patří televizory, přehrávače Blu-ray nebo audiosystémy. Aplikace je také k dispozici ve verzi pro iPhone.

Philips.com/c-w/country-selectorpage/tv/tv-remote-app.html

 

Pro všechny značky: univerzální aplikace Nevo

nevo

Aplikace umožňuje ovládat širokou paletu zařízení: televizory, set-top boxy, audio zařízení, DVD přehrávače a další. | Zdroj: Nevo

Kromě aplikací, které slouží k dálkovému ovládání zařízení jednotlivých výrobců, můžete také použít univerzální aplikaci Nevo. Pokud byste potřebovali jejím prostřednictvím propojit smartphone s digitálním zařízením, které není vybaveno Wi-Fi konektivitou, je potřeba přikoupit dodatečné externí rozhraní, tzv. Wi-Fi to IR Bridge. Jde o most mezi Wi-Fi sítí a spotřebiči, ovládanými prostřednictvím IR ovladačů.

Univerzální aplikace Nevo nabízí mnoho různých funkcí a má přístup k databázi s více než třemi sty tisíci zařízeními. Může tak pro konkrétní typ výrobku nabídnout správné funkce.

nevo-logo

Nevo – aplikace pro Android 1.0.99

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná appka změní váš smartphone nebo tablet s Androidem na univerzální zařízení.

uei.com/nevo-platform

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Dálkové ovládání na TV Phllips ?

  Ze smartphone Samsung 5.6 ? Nevím , jak na to ! Je to sice jen zábava, mám normální dálkáč a ten je dobrý, ale jako rezerva, při vybití baterie by se mně to hodilo !

  Reagovat na komentář

  Reakce na Karel

  Reakce na Karel: Pane Karle, kdybyste ten článek četl pořádně, tak zjistíte, že se nejedná o ovládání způsobem, který uvádíte, ale pomocí stejné sítě, ke které jsou připojeny obě zařízení, tedy jak TV, tak smartphone. Ovládání tedy probíhá pomocí sítě, nikoliv pomocí infra diody.

  Reagovat na komentář

  infra

  Reakce na Karel: přesně tak, to jaxi zapomněl autor dodat… :(

  Reagovat na komentář

  Dálkové ovládáni v mobilu

  Má to jeden háček!Bez infra diody to nejde a kolik mobilu ji dnes má.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení