Uvnitř kompaktního, lehkého těla PENTAX X90 je optický 26x zoom, který pokrývá rozsah fokálních vzdáleností mezi 26mm v širokoúhlém nastavení až po 676 mm v poloze super telefoto (formát 35 mm). Fotograf také může zaznamenávat snímky z malé vzdálenosti již od 1 cm.
Pentan X90 má systém optické stabilizace PENTAX CCD-shift-SR (Shake Reduction) pro zajištění ostrých snímků i za náročných fotografických podmínek. Díky velké kapacitě lithium-iontové baterie má X90 přibližně o 50% větší životnost než měl předchozí model. To lze převést do záznamu cca. přibližně 255 snímků na jedno nabití baterie. X90 má také nově elektronický hledáček s 200 000 body, který se hodí při exponování subjektu proti ostrému protisvětlu nebo když uživatel potřebuje pevné držení fotoaparátu.
X90 zaznamenává videoklipy v HD kvalitě (1280 x 720 pixelů), s obnovovací frekvencí 30 snímků za sekundu. Další rysem je režim Movie SR (Shake Reduction) mode, který snižuje rušivé otřesy fotoaparátu během natáčení videoklipu. Je vybaven mikro koncovkou HDMI pro výstup audio/video signálu na TV.
K režimu Program AE, který automaticky zvolí optimální kombinaci clony a času závěrky pro daný subjekt nabízí též režimy priorita clony AE, priorita času AE a manuální nastavení. Další režim Auto Picture sám automaticky nastaví nejvhodnější expoziční režim pro daný subjekt nebo scenerii detekcí osvětlení subjektu a dalších podmínek. Nechybí ani funkce detekce obličeje.
Galerie: Kompakt s 26násobným zoomem
Další fotogalerie
Firma PENTAX oznámila zahájení výroby nového digitálního fotoaparátu PENTAX X90. 12,1megapixekový fotoaparát má objektiv se širokým rozsahem, delší životnost baterie a elektronický hledáček.
Video tipy ze světa technologií od redakce Chip.cz –
Máte k článku připomínku? Napište nám
Mohlo by se vám líbit
24 foto
Doporučujeme
doporučujeme
Novinky
-
Zmizela sbírka Lego Star Wars za 4 miliony korun. Slavný youtuber po ní pátral a pak utekl do Mexika
-
Dno českého internetu: na těchto webech najdete porno, násilí i smrt
-
Recenze 007 First Light: James Bond se vrátil ve velkém stylu. Vadou na kráse je ale jedna věc
-
Android 17 se blíží: První telefony už čekají na upgrade. Bude mezi nimi i ten váš?
-
Nekonečné restarty a pády do modré smrti: Na vině překvapivě není Windows 11. Co způsobuje náhlé problémy u Dellu a HP?
Testy a žebříčky
-
Recenze: Hisense 65U7Q PRO – Výborný Mini LED televizor za rozumnou cenu
-
Recenze: Téměř dokonalý mobil za lákavou cenu? Xiaomi 17T se chlubí i 5x zoomem
-
Recenze: Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G – skvěle namíchaný koktejl s vysoce odolným tělem
-
Recenze: Logitech Mobi Fold – Malá velká myš, kterou můžete složit!
-
Recenze: Roborock F25 Ultra – výkonný tyčový vysavač s motory a párou
bezpečnost
-
Používáte SmartTube na televizi? Potřebujete novou verzi, jinak hodně riskujete
-
Pamatujete na linku 1188? Dejte si na ni velký pozor
-
Co byste do ChatuGPT nikdy neměli psát: je to past, která vás může stát soukromí i peníze
-
WhatsApp není jediný. Podvodníci mají nový fígl, dejte si pozor na Signalu
-
Hackeři opět předběhli Google: Chrome opravuje pátou, v tuto chvíli už aktivně zneužívanou chybu letošního roku
Tipy a triky
-
Ajťák radí: Jak na snadné stahování videí z YouTube zdarma? Vedle aplikací pomůžou i tajné triky v prohlížeči
-
YouTube bez reklam a šmírování? Existuje jednoduché řešení, které je zdarma
-
Toto jsou nejlepší náhrady za Windows. Navíc za ně nezaplatíte ani korunu
-
Cyklistika, běh nebo chůze: s exoskeletem to zvládnete s menší námahou a rychleji
-
Chcete používat dvoje Bluetooth sluchátka současně? Jde to, máte tyto možnosti