Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Oddíly

Nacházíte se zde: Domů > Články > Plné verze > F-Secure Rescue CD 3.11

Záchranný antivirový disk

F-Secure Rescue CD 3.11

Visačky: F-Secure Rescue CD 3.11, záchranný disk
Plné verze - 30.06.2010
Autor: Vratislav Klega
Počet zobrazení: 417

Máte pocit, že je váš počítač zavirovaný? Nejlepší způsob, jak ho otestovat je mimo operační systém. Vložte Chip DVD 7/10 do mechaniky, restartujte, spusťte speciální systém F-Secure a vyčistěte počítač.

F-Secure Rescue CD 3.11
F-Secure Rescue CD 3.11

F-Secure je speciální bootovací systém, který má jediný úkol: najít a odstranit z počítače viry, trojské koně a jiný malware. Systém bude mít přímý přístup k datům na disku a žádný malware se před ním nemůže skrýt, tak jako ve Windows. F-Secure funguje zcela automaticky, sám si z internetu stáhne nejnovější signatury, prohledá diskové oddíly a nabídne vám odstranění nalezených škůdců. Použití antiviru přitom nemůže být jednodušší: vložíte Chip DVD do počítače a necháte jej otestovat. Bez instalace, bez vypalování, bez zdržování.

Plná verze F-Secure Rescue CD neobsahuje žádná funkční nebo časová omezení. Samotný Chip DVD 7/10 je pomocí tohoto systému vytvořen jako bootovatelný, tzn. že jej stačí vložit do mechaniky, restartovat počítač, nabootovat do speciálního Linuxu a antivirový systém je ihned připraven k použití.  F-Secure Rescue CD najdete na tomto DVD navíc i jako ISO obraz disku pro jeho vypálení na nové CD/DVD. Zájemci o komplexní zabezpečení počítače mohou využít čtyřměsíční licenci na F-Secure Internet Security 2010.

Start: Pro spuštění záchranného CD stiskněte klávesu [ENTER].
Start: Pro spuštění záchranného CD stiskněte klávesu [ENTER].

Start DVD

Jakmile začne počítač bootovat z disku, zobrazí se logo F-Secure Rescue CD a odpočítává se 15 sekund. Pokud nechcete záchranné DVD spustit, počkejte 15 sekund a počítač začne bootovat z dalšího zařízení - pravděpodobně pevného disku. Chcete-li DVD spustit, stiskněte během těchto 15 sekund klávesu [ENTER]. Po pár sekundách se zobrazí informace o F-Secure Rescue CD. Na klávesnici stiskněte šipku doleva, tím označíte volbu »Next« a klávesou [ENTER] volbu potvrďte.

Aktuální databáze

Nyní se F-Secure připojí k internetu a stáhne si nejnovější signatury virů. Stažení trvá pár minut, vypadá to, že systém nic nedělá, ale buďte trpěliví - probíhá stažení a instalace, která se nijak neprojevuje. Pokud počítač není připojený k internetu, nebo systém nebyl schopen rozpoznat vaše síťové připojení, nebude databáze stažena a zobrazí se jen věta, která o

Aktualizace: Je-li počítač připojen k internetu, dojde ke stažení nejnovějších virových signatur.
Aktualizace: Je-li počítač připojen k internetu, dojde ke stažení nejnovějších virových signatur.

této skutečnosti informuje. Nyní se zobrazí licenční ujednání. Abyste jej odsouhlasili, stiskněte na klávesnici [Enter], pak zvolte šipku doleva, abyste označili volbu »I Agree« a opět stiskněte [Enter].

Sken

Zobrazí se nové okno, ve kterém vyberete partition vašich disků, které chcete otestovat. Šipkami najeďte na diskový oddíl, který budete chtít testovat, a mezerníkem jej označte tak, aby před názvem jednotky byla *. Ta označuje, že se jednotka bude testovat. Jakmile máte všechny diskové oddíly vybrané, stiskněte klávesu [Enter]. Tím se rozběhne test. Jak dlouho bude trvat, to záleží na velikosti testovaných souborů.

Automatické léčení

Testovaná oblast: Hvězdičkou označte ty oddíly, které chcete testovat.
Testovaná oblast: Hvězdičkou označte ty oddíly, které chcete testovat.

Jakmile je test dokončen, dojde k automatickému vyléčení napadených souborů. Pokud je možné škůdce odstranit, tak jej nástroj bezpečně zlikviduje, případně přejmenuje soubor tak, aby nebyl spustitelný a tím škůdce eliminuje - stane se neškodným. Poté je možné restartovat počítač a vrátit se do Windows - čistých a nezavirovaných.

Uveřejněno na Chip DVD 7/10.


 

 

 

Přidat komentář 0 komentářů

Dotazník

  • Nový hardware pro PC Nejvýkonnější hardware: Chip představuje nejnovější trendy a komponenty, které si již dnes můžete nainstalovat do PC.
  • Neviditelný domácí počítač Multimediální obývací pokoj vám přinese spoustu zábavy, ale také nepřebernou změť kabelů a zařízení. Tak proč je někam neschovat...
  • Vyzkoušeli jsme Windows 8 Consumer Preview Microsoft uživatelům nabídl jednu z posledních testovacích verzí svého nového operačního systému. My jsme ji důkladně prozkoumali a nový OS srovnali s „konkurencí“.
Test odolných ...
ptr
Elektromobily
ptr
3D tiskárny a ...
ptr
  • vasekg
    Avatar
    08:33 08.05.2012
    W7 nereaguje

    Tak mám pocit, že som problém už vyriešil - sedmička beží už druhý deň bez problémov!! No nechcem to zakriknúť, ale verím, že problém je ... więcej


  • bob57cz
    Avatar
    21:08 07.05.2012
    Motheboard MSI P45 NEO

    Nepochopil jsem, proč je komplet překopírován znovu původní dotaz. Stačilo napsat ten druhý odstavec. więcej


  • Arnost_Kocia
    n
    Avatar
    15:06 07.05.2012
    Motheboard MSI P45 NEO

    Koupil jsem desku MSI P45 NEO, a po zkompletování PC:Intel Core2 DUO,Grafická karta ASUS, Síťová karta WiFi, Modem Super Voice, HDD s nainstalovanými ... więcej


 

Správa serveru WebMotion CZ