Motorola Razr 60 v naší recenzi
Přestože se nejedná o letošní vrcholný model skládacích telefonů od Motoroly, byli jsme velmi spokojeni se zpracováním těla v atraktivní barvě a celkovým vylepšením oproti loňskému modelu. Skládací kloub je velmi stabilní a díky ochraně proti vodě lze telefon dočasně i ponořit do vody.
Vnější 3,6” OLED displej je má velmi dobrou hustotu bodů a pracuje s 90Hz frekvencí. Naprosto skvělá je výdrž baterie s naměřenou hodnotou okolo 19,5 hodiny. Vnitřní 6,9” OLED displej s Full HD+ rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí má jen mírně znatelnou ohybovou rýhu. Baterii lze pomocí kabelu nabít přibližně za hodinu.
Výkon procesoru Mediatek Dimensity 7400X úplně stačí pro každodenní používání, ale při náročných úkolech nebo hrách naráží na své limity. Mezi plusové body patří podpora Wi-Fi 6E, 5G, NFC a eSIM. Duální fotoaparát s hlavním a ultraširokoúhlým modulem pořizuje krásné snímky, ale nemá teleobjektiv a nabízí pouze 4K video při 30 fps. Aktualizace pro Motorolu Razr 60 budou k dispozici pouze do roku 2029, což je i přes cenu okolo 17 500 Kč poměrně málo.


Motorola Razr 60: i levnější flipový telefon může být kvalitní
Co se nám na Motorole Razr 60 líbí nejvíc, je krásné a tenké tělo s na dotek příjemným a neklouzavým zeleným povrchem. Oblé okraje externího displeje se zapuštěnými objektivy fotoaparátu působí doslova luxusním dojmem a prémiový pocit nás neopouští ani po rozevření telefonu do podoby ještě tenčího zařízení s velkou 6,9” úhlopříčkou. I kdybychom ve zbytku recenze pouze kritizovali, což není na pořadu dne, tak Motorola Razr 60 je prostě jeden z nejkrásnějších telefonů na trhu.
Pokud jste se náhodou obávali, že by mohl být skládací mechanismus Motoroly Razr 60 horší než u výrazně dražšího modelu Ultra, můžete zůstat v klidu. Příjemně levný skládací smartphone se skládá stejně snadno a pohodlně jako dražší model, protože má prakticky stejný pant. Rozdíl je ale v tom, že Razr 60 nemá oproti modelu Ultra magnetický zacvakávací mechanismus a zavírá se v úhlu otevření kolem 40 stupňů.
Vnější displej je o něco užší než u verze Ultra, přesto je 3,6” obraz příjemně jemný a má plynulé 90Hz zobrazení. Body získává také za velmi dobré OLED zobrazení a vysoký maximální jas. Na venkovním displeji lze bez jakýchkoliv omezení provozovat všechny instalované aplikace. Na výběr je mezi celoobrazovkovým režimem, který roztahuje obraz okolo objektivů fotoaparátu, a standardním zobrazením, které obraz ořezává tak, aby nezasahoval do objektivů fotoaparátu, ale tento režim je poměrně úzký.


Vnitřní displej nabízí doslova přebytek prostoru. Díky skládací konstrukci a minimálním rámečkům máme v kompaktním telefonu k dispozici dokonce 6,9” OLED displej. Středová ohybová linie je nenápadná a nepůsobí nijak rušivě. V běžném životě přes ní stejně málokdy přejedeme prstem. Použitý velký displej v naší laboratoři vykázal velmi slušný maximální jas na úrovni necelých 1400 cd/m², takže je obsah displeje pohodlně čitelný i na slunci.
Každodenní výkon s potenciálně dlouhou výdrží
Zatímco Motorola Razr 60 Ultra využívá nejnovější špičkový čip Qualcomm Snapdragon 8 Elite, levnější Motorola Razr 60 spoléhá na slabší SoC střední třídy od Mediateku. Přesto podával čip Dimensity 7400X v testu solidní výkon. Při běžném používání jsme se v systému Android pohybovali bez větších problémů a problém jsme nezaznamenali ani při hraní her, tedy pokud jsme se u nejnáročnějších her dokázali vyrovnat s občasnými lehkými záseky a nižší snímkovou frekvencí, běžné herní tituly zvládá Dimensity 7400X v pohodě. Příjemná zpráva je, že se Razr 60 nezahřívá.
Výdrž na baterii a dobíjení
Baterie s kapacitou 4 500 mAh předvedla při testu v případě otevřeného telefonu a s aktivním velkým vnitřním displejem výdrž až 15 hodin a 21 minut, což bohatě stačí pro velmi náročný celodenní provoz. Náš interní test výdrže simuluje běžné úlohy, jako je chatování nebo surfování po webu při 60Hz frekvenci displeje. V závislosti na způsobu používání a obnovovací frekvenci se tato doba může v praxi lišit. To platí i v případě, že primárně používáme externí displej. Koneckonců pro většinu úkolů bohatě stačí. V zavřeném stavu tak telefon ve stejném testu dokázal pracovat o 28 % déle, konkrétně něco málo přes 19,5 hodiny.
Výhrady nemůžeme mít ani k rychlosti nabíjení. Už po 30 minutách na kabelu se telefon dobije na 60 %, což představuje ekvivalent devíti a čtvrt hodiny nepřetržité práce na interním displeji. Kompletní dobití Motoroly Razr 60 zabere cca hodinu a pokud chcete, můžete telefon napájet i bezdrátově.
Solidní duální fotoaparát vhodný pro každodenní použití
Duální fotoaparát telefonu Motorola Razr 60 se skládá z 50Mpx hlavního fotoaparátu a 13Mpx ultraširokoúhlého objektivu. Rozdíl oproti duálnímu 50Mpx modelu Ultra je v ultraširokoúhlém režimu zcela zřetelný díky výrazně slabší expozici a věrnosti detailů.
Pro bezztrátový optický zoom není k dispozici teleobjektiv. To znamená, že si můžeme fotografovaný objekt přiblížit pouze digitálně, a to až desetinásobně. Z hlediska kvality nejsou větší úrovně přiblížení přesvědčivé a působí příliš rozmazaně. Většina “neskládaček” v této cenové kategorii to umí mnohem lépe.


Ani standardní fotografie nedokážou držet krok s podobně drahou konkurencí, ale i tak si vedou dobře. Za denního světla a při dobrém osvětlení přináší Razr 60 mnoho detailů s poměrně silnou expozicí a ukazuje jasné, jen někdy příliš výrazné barvy. Při bližším pohledu chybí jemným strukturám ostrost, ale pro každodenní snímky to stále stačí. Velmi použitelné jsou i snímky pořizované na večerních městských ulicích, pro fotografování v intenzivnější tmě ale telefon vhodný není.
Videa je možné natáčet pouze ve 4K při 30 fps. Selfie fotoaparát pořizuje slušné 32Mpx fotografie, ale do role selfie snímače můžeme díky skládací konstrukci použít kvalitnější hlavní 50Mpx snímač telefonu.
Moderní výbava
Motorola Razr 60 má celkem moderní výbavu, ve které ale chybí Wi-Fi 7 a Bluetooth 6. Nicméně použité standardy Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.4 jsou stále i ve vyšší střední třídě standardem. Telefon samozřejmě podporuje práci v 5G sítích a podporuje dvě telefonní čísla, z nichž druhé může být v podobě eSIM. Výbavu doplňuje NFC, snímač otisků prstů v tlačítku napájení, na flipový telefon slušná ochrana IP48, což znamená plnou odolnost vůči vodě a částečnou proti vniknutí nečistot a prachu. Pochválit můžeme i stereofonní reproduktor se solidním zvukem.


Systém Android 15 běží na Motorole Razr 60 při každodenním používání převážně bez problémů, přesto se občas ukazují drobné slabiny. Tu a tam se zasekává uživatelské rozhraní, v nabídkách se zobrazují částečně zkrácené, částečně anglické texty. Ve srovnání s uživatelskými rozhraními od Samsungu nebo Googlu nabízí Motorola o něco méně možností jemného doladění.
Vlastní platforma umělé inteligence „Moto AI“ je ústřední součástí modelu Razr 60 a integruje několik známých modelů umělé inteligence, jako jsou Google Gemini, Llama, Perplexity a Microsoft Copilot. Uživatelé si mohou vybrat, který model má požadavek zpracovat, případně nechat výběr na automatice. Koncept zní působivě, ale v praxi jsou jeho výhody v současné době ještě omezené. V přímém srovnání s Google Gemini jsou výsledky Moto AI obecně slabší a asistent Moto AI není k dispozici v češtině. Některé funkce AI, jako je vytváření obrazového obsahu nebo hudebních playlistů prostřednictvím textového vstupu, již fungují poměrně spolehlivě. Motorola slibuje hlavní aktualizace systému Android do roku 2028 a bezpečnostní aktualizace do roku 2029, což je dnes u zařízení této cenové kategorie poměrně málo.


Technická data
Motorola Razr 60
Chip známka
Displej (úhlopříčka / rozlišení) | 6,9" / 2 640 x 1 080 / OLED / 120 Hz + 3,6" / 1 056 x 1 066 / OLED / 90 Hz |
Displej (max. jas / šach. kontrast) | 1 396 cd/m2 / 146 : 1 |
Pokrytí bar. prostoru DCI-P3 | 100 % |
CPU / GPU / RAM | Mediatek Dimensity 7400X (8x 400 - 2 600 MHz) / Mali-G615 MC2 / 8 GB |
Výbava | nanoSIM + eSIM, Wi-Fi 6E, USB-C (2.0), BT 5.4, NFC, 50+13 / 32 Mpx, 4 500 mAh, indukční dobíjení, IP48 |
Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) | 256 GB (214,5 GB) / ne / ano |
Vnitřní displej: Výdrž na baterii (60 Hz) / dobíjení | 15:21 h:m/ / 1:05 h:m |
PCMark 3.0 / GFX-Bench | 16 328 bodů / 36 fps |
3DMark WL / Geekbench Multi | 3 621 bodů, 21,69 fps / 3 032 bodů |
Operační systém | Android 15 |
Rozměry a hmotnost | 171 x 74 x 8,5 - 17,0 mm, 188 g |
Výkon (20 %) | 2,7 |
Výbava (20 %) | 1,8 |
Výdrž na baterii (20 %) | 1,5 |
Displej (20 %) | 1,5 |
Fotoaparát (20 %) | 2,0 |
Cena | 17 490 Kč |

Motorola Razr 60
Michal Bareš, Chip
USB-C konektor telefonu Motorola Razr 60 pracuje se standardem USB 2.0
Michal Bareš, Chip
Motorola Razr 60
Michal Bareš, Chip
PŘEJÍT DO GALERIE
(31 FOTOGRAFIÍ)