Menu

Jak stahovat videa z YouTube? Jednoduše, rychle a bez dalšího softwaru

30.09.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak stahovat videa z YouTube? Jednoduše, rychle a bez dalšího softwaru

Jak stahovat videa z YouTube? Jednoduše, rychle a bez dalšího softwaru | foto: freestocks.org / Pexels

Víte, jak stahovat videa, písničky nebo filmy z platformy YouTube? Způsobů je hned několik a my vám ukážeme ty, které fungují na PC i Mac a na které nepotřebujete stahovat a instalovat další doprovodný software.

Přes YouTube Premium

Tou nejjednodušší formou, jak si stáhnout videa z YouTube pro sledování bez internetu, je předplatné YouTube Premium. Nelze však stáhnout videa v běžném formátu do úložiště vašeho telefonu či počítače, ale pouze uložení videa pro offline.

Provedete to tak, že na mobilním telefonu nebo tabletu zamíříte do aplikace YouTube, kde jste přihlášení ke svému Premium účtu. Hned pod názvem videa najdete lištu s tlačítky, kde pátá v řadě je možnost “Stáhnout”. Pak už stačí jen vybrat kvalitu a odpovídající velikost souboru.

Přes online převodník

Premium stahování však na počítači nefunguje. Můžete si ale stáhnout video přímo do počítače přes převodník formátů. Doporučujeme navštívit stránky SaveFrom.net nebo YouTubemp4.to. Do kolonky “YouTube link” vložíte odkaz pro sdílení vašeho videa, vyberete si formát a rozlišení (většina těchto neplacených služeb umožňuje stahovat maximálně v 720p) a soubor stáhnete do počítače.

Využijte rozšíření prohlížeče

Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, můžete využít příhodné rozšíření, které vám umožní jedním kliknutím stahovat videa z YouTube. Rozšíření se jmenuje Tampermonkey a najdete ho v Chrome Web Store. Následně si potřebujete ještě nainstalovat doplněk pro Tampermonkey jménem Greasy Fork.

Dostanete se díky tomu k prohlížečové utilitě zvané Local YouTube Downloader. Ve chvíli, kdy pak zamíříte na platformu YouTube, byste měli hned pod videem vidět tlačítko “Download high resolution MP4 in one click”. V případě, že se vám hláška nezobrazuje, vypněte AdBlock, který s funkcí není kompatibilní. Pak už jen vyberete rozlišení a formát, otevře se vám nová záložka, na které jen vyberete z kontextové nabídky “Uložit video jako” a máte hotovo.

Zdroj: Tom’s Guide, SaveFrom, YouTubemp4

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Jiří Hampl: Taky ho používám a mohu jen doporučit. Stahuje bleskurychle i v 1080p, titulky podle výběru, podporuje i mkv… Rychlé reakce autorů na jakékoliv problémy, a i když mám jen free verzi oproti placené, podpora, když jsem ji jednou potřebovala, reagovala bleskurychle a byli opravdu ochotní.

  Reagovat na komentář

  Stahování

  Reakce na Milan: stæle mi píše stahování selhalo ☹️

  Reagovat na komentář

  stažení videa

  a kvůli tomu si mám kupovat chip ?
  tyhle návody jsou všude na netu …

  Reagovat na komentář

  Stáhnout youtube video - jde to i snadněji

  Používám 4K video downloader.
  Funguje mi pod Linux (Ubuntu), ale měl by fungovat i ve Windows a Mac. Stáhne i titulky, když si budete přát. Je také v češtině.

  https://www.4kdownload.com/19

  Reagovat na komentář

  jde to jednodušeji

  Stahuji takto… www.youtube.com/......... v názvu youtube smažte „ube“ … wwww.yout.com/..... a potvrdte

  Reagovat na komentář

  scs

  кращий сервіс для підписок тільки www.onlyy.one, якщо шукаєте де підписатись на <a href=„https:/­/onlyy.one/“>ютуб</a­>, переходь та підписуйся за 59 грн

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení