Uživatelé mohou na internetu očekávat, že budou dostávat mnoho různých typů nevyžádané pošty, například nabídky falešných vstupenek na utkání, padělaná videa s nejzajímavějšími okamžiky zápasů, šířící škodlivý kód, a nabídky falešných produktů FIFA.
„Není překvapením, že největší podíl na nevyžádaných zprávách mají nigerijské podvody, a vzhledem k tomu, že je slavnostní výkop doslova za rohem, očekáváme, že objemy veškeré nevyžádané pošty související s mistrovstvím světa ještě porostou,“ říká Samir Patil ze společnosti Symantec. „Podvody, které nějak souvisejí se světovou fotbalovou federací, jsme poprvé pozorovali již v roce 2005, když bylo oznámeno, že pořadatelem Mistrovství světa ve fotbale 2010 bude Jižní Afrika. Objem zpráv však v několika posledních měsících prudce stoupá.“
Společnost Symantec analyzovala nevyžádanou poštu související s fotbalovým děním a zjišťovala, jaká slova se nejčastěji používají v různých částech e-mailů. Jsou to například „FIFA 2010“, „2010 FIFA“, „Football World Cup“ a „FIFA World Cup“.

Podle zprávy společnosti Symantec došlo k nárůstu nevyžádané pošty zaměřené na Mistrovství světa ve fotbale 2010 přibližně o 27 %. Do současné doby společnost identifikovala množství podvodů, phishingových e-mailů a nebezpečných příloh nevyžádané pošty, které souvisejí s touto největší světovou sportovní událostí.
Máte k článku připomínku? Napište nám
Mohlo by se vám líbit

video





Doporučujeme



doporučujeme
Novinky
Testy a žebříčky
-
Recenze: Xiaomi Redmi Watch 5 – nejlepší hranaté hodinky za rozumnou cenu
-
Recenze: Samsung Galaxy A56 – jaký je jeden z nejoblíbenějších smartphonů?
-
Recenze: Xiaomi Poco F7 Ultra – elitní výkon, parádní cena, ale jedna slabina
-
Recenze: AOC Q27G3XMN – herní Mini LED jako plnohodnotná levnější náhrada OLED