Realme GT 7 v naší recenzi
Vlajkové lodi musí v kategorii smartphonů zvládat vše na výbornou, výkonem počínaje, přes výbornou výbavu a fotoaparátem konče. V tomto ohledu má Realme GT 7 a jeho o trochu levnější bratr GT 7T našlápnuto dobře. Chybí vlastně jen jistá stabilita značky, která už párkrát opustila náš trh, aby se na něj za pár měsíců vrátila, a výrobce by mohl hlasitěji deklarovat délku softwarové podpory, která má být pěti nebo šestiletá, ale hlavně musí být jasně deklarovaná.
Pojďme ale rovnou k nově uvedenému telefonu Realme GT 7. Z hlediska použitých komponent se může špičkovým telefonům v některých ohledech vyrovnat, nechybí mu hodně výkonný SoC, velký, rychlý a jemný displej a má špičkové herní schopnosti. V jiných ohledech, jako je například výdrž na baterii a rychlé dobíjení špičkové modely od Applu a Samsungu překonává. Z hlediska fotoaparátu nabízí atraktivní optický zoom s optickou stabilizací a celkově produkuje velmi dobré snímky, ale podle našich zkušeností za naprostou špičkou trochu zaostává.
Výsledek je ale výborný, zvláště s ohledem na cenu, která je o třetinu až polovinu nižší než u těch zmiňovaných vlajkových lodí. Líbila se nám hlavně dlouhá výdrž na baterii, výkon bohatě stačí na jakékoliv aplikace i hry a fotoaparát je, jak si můžete prohlédnout v naší galerii, dobře použitelný i při špatných světelných podmínkách.

Výkonný herní SoC
Realme v telefonu GT 7 použil úplně nový 4nm čip Mediatek Dimensity 9400e, který je jen o maličko méně výkonný než plnohodnotný Mediatek Dimensity 9400, který známe například z telefonu Vivo X200 Pro. Během testu jsme mu naměřili výkon 7 339 bodů v multithreadovém benchmarku Geekbench (oproti 7 811 bodům u Dimensity 9400 ve Vivu X200 Pro nebo 9 595 bodům Snapdragonu 8 Elite v Samsungu Galaxy S25 Plus).
Velký dojem v nás zanechala grafika Mali-G720 Immortalis MC12, která se v dobře chlazeném těle Realme GT 7 blíží grafice Mali-G925 Immortalis MC12 z Viva X200 Pro. V testu 3DMark Wild Life Extreme dosahuje 5 350 bodů a 31,98 fps oproti 6 198 bodům a 36,8 fps u Vivo X200 Pro. Pro srovnání grafika Adreno 830 telefonu Samsung Galaxy S25 Plus dosahuje ve stejném testu 6 841 bodů a 40,97 fps. Výborné výsledky na telefon s o třetinu nižší cenou.
V běžném provozu grafika telefonu v naprosté většině herních titulů drží krok s maximální 120Hz frekvencí displeje a přesahuje 120 fps. V případě standardního testu GFX Bench jsme naměřili maximální výkon 173 fps. Pro srovnání Xiaomi 15 Ultra se Snapdragonem 8 Elite dosahuje 180 fps, Vivo X200 Pro s Dimensity 8400 dosahuje 197 fps a Samsungu Galaxy S25 Ultra jsme naměřili 191 fps.

Mohlo by vás zajímat
Recenze: Realme 14 5G – návrat ke správnému receptu?

Akumulátorový torpédoborec
Pokud se z hlediska výpočetnho a herního výkonu musí Realme GT 7 spokojit s pravděpodobně až třetím nejlepším SoC na trhu, z hlediska výdrže na baterii a rychlosti dobíjení posílá konkurenční vlajkové lodě ke dnu.
Hlavní zásluhu na tom má křemíko-uhlíková baterie s kapacitou úžasných 7 000 mAh, kterou lze dobíjet až 120 W, kterou výrobce dokázal zakomponovat do těla s hmotností 206 gramů. V testu PCMark při displeji nastaveném na 200 cd/m2 jsme Realme GT 7 naměřili dlouhou výdrž 18 hodin a 48 minut, což je o dobré tři až čtyři hodiny více než kolik dosahuje v průměru běžný smartphone.
Podobnou výdrž lze očekávat i při nepřetržitém sledování videa a v běžném provozu telefon vydrží i náročným uživatelům s přehledem dva dny provozu. Většina běžných uživatelů, kteří nehrají hry se může těšit i na třídenní výdrž.

Výhodou pro hráče je fakt, že telefon při připojení do napájecího adaptéru během hraní obchází baterii, což snižuje její opotřebení i teplotu. O tu se stará i chladící systém s grafenovou vrstvou, který je zakomponován do samotného šasi telefonu. V praxi jsme ale zjistili, že se zařízení při delším vysokém výkonu stejně poměrně zahřívá.
To se projevilo například v dlouhodobém zátěžovém testu 3DMark Wild Life Extreme Stress Test, kde telefon po 20 minutách intenzivního herního výkonu zvýšil teplotu komponent z 32 °C na 47 °C a snížil počáteční frekvenci na 67,1 % původního výkonu. I to jsou ale velmi dobré výsledky, například Galaxy S25 Ultra v tomto testu sníží herní výkon až na 51,7 % původního výkonu.
Rychlé nabíjení dokáže telefon se 7000mAh akumulátorem nabít z 0 na 10 za cca 40 minut, přičemž za prvních 14 minut dobíjení se nabije na 50 %. Bezdrátové dobíjení ale chybí, což by u vlajkových lodí bylo považováno za velký nedostatek, zde to lze vzhledem k tomu, že je telefon určen hlavně pro mladé hráče, kteří jsou stejně většinou na kabelu, tolerovat.

Velký, rychlý a jemný displej
Realme GT 7 je určen hlavně pro hráče, take velký a jasný displej je nutnost. V tomto případě výrobce použil 6,78” OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 2 780 × 1 264 bodů a proklamovanou maximální svítivostí na úrovni 6 000 cd/m2. Laboratorní test svítivosti jsme ještě nestihli provést, ale podle oka se jas displeje při práci pod širým nebem pohybuje do 1 600 cd/m2 a obsah je tedy bez problému čitelný, i když na přímém slunci bychom ocenili ještě trochu vyšší svítivost. Ještě se k tomu vrátíme v podrobnějším testu.
Fotoaparát s optickým zoomem
Vlajková loď musí mít optický zoom a má jej i Realme GT 7, i když jen opticky dvojnásobný s velmi dobrým hybridním pětinásobným přiblížením. Hlavní 50Mpx snímač odvádí za denního světla perfektní práci s celkově přirozenými barvami, vynikajícím kontrastem a detaily. K dispozici jsou tedy dva režimy, Svěží a Energický, nám se líbí spíše ten umírněnější svěží režim.
Při fotografování za dobrých světelných podmínek lze považovat výsledky hlavního 50Mpx snímače za vynikající a bezchybné. Stejně tak jsme byli spokojeni i s kvalitou snímků pořizovaných v interiéru.


Při večerních procházkách jsou výsledky fotografií z osvětlených ulic nebo snímky památek celkově velmi dobré, ale jakmile použijeme pětinásobné přiblížení, již se v některých případech začíná objevovat patrný šum. V naprosté tmě zachytí předměty pouhým okem neviditelné, ale špičkové fotosmartphony produkují mnohem světlejší noční snímky.
8Mpx ultraširokoůhlý fotoaparát podává pouze průměrné výsledky a za horšího světla jej nedoporučujeme moc používat. 32Mpx selfie kamera je solidní, výsledky nepohorší ani nenadchnou.
Otázka je, jak praktický je dvojnásobný zoom, mnohem raději bychom viděli optické trojnásobné přiblížení, ale v kombinaci s výřezem z 50Mpx snímače je, hlavně za dobrého světla, kvalita 5x přiblížení velmi dobrá. Maximální digitální přiblížení je 20násobné a s pomocí vyhlazování umělé inteligence jsou informačně dobře použitelné.
Nechybí umělá inteligence
Když je řeč o umělé inteligenci, Realme GT 7 samozřejmě nabízí v AI Editoru nástroje pro postprocessingovou úpravu fotografií, od mazání obsahu pomocí magické gumy, přes zesílení jasu, zrušení rozostření, odstranění odlesků až po položku Krajina AI, která umí například potlačit mlhu nebo prach ve zvuku. Zajímavá je funkce oříznutí a vyrovnání snímku pořízeného ve špatném úhlu. Celkově jsou to dobré nástroje, ale samozřejmě je dobré je používat s rozvahou.


Umělá inteligence samozřejmě dokáže shrnout texty nebo obsah webových stránek, dokáže přepsat záznam z porady nebo odpovídat na zvídavé dotazy, ale nejzajímavější nám přišla možnost zadat hromadně jedním příkazem několikanásobné události do kalendáře. Tato funkce se navíc budí netradičně dvojitým poklepáním prstem na záda telefonu, praktické a unikátní.
Velmi solidní výbava
Výbavu telefonu lze s výjimkou absence bezdrátového nabíjení označit za výbornou. Tělo je zpracováno kvalitně, na dotyk působí telefon solidně a vyspěle. Potěšila nás certifikovaná odolnost na úrovni IP69.
Podporuje práci v 5G sítích pro obě SIM karty, z nichž jednu lze nahradit kartou eSIM. Moderní je i výbava v podobě Wi-Fi 7 adaptéru a Bluetooth 5.4 (i když současně uvedený Realme GT 7T má dokonce Bluetooth 6.0). Samozřejmě nechybí NFC čip pro mobilní platby a oceňujeme přítomnost infračerveného vysílače pro ovládání televizoru. Zvuk dvou integrovaných reproduktorů je dostatečně hlasitý a má příjemnou basovou složku. O autorizaci uživatele se stará poddisplejový snímač otisků prstů nebo přední kamera s 2D snímáním.
Testovaný telefon byl osazen 512GB úložištěm, takže absence slotu pro microSD kartu nám nevadila. Zaváděcí cena telefonu je do poloviny června 17 999 Kč, poté by měl stát 19 999 Kč.
Mohlo by vás zajímat
Test: Vivo X200 Pro – když se fotomobil potká s výkonem

Mohlo by vás zajímat
Test: Samsung Galaxy S25 Ultra – ve všech ohledech lepší

Technická data
Realme GT 7
Chip známka
Displej (úhlopříčka / rozlišení) | 6,78" / 2 780 x 1 264 / OLED / 120 Hz |
CPU / GPU / RAM | Mediatek Dimensity 9400e / 8x 300-3400 MHz Mali-G720 Immortalis MC12 / 12 GB |
Výbava | 2x nanoSIM (5G), eSIM, Wi-Fi 6, USB-C, BT 5.4, 50+50+8 / 32 Mpx, 7 000 mAh, NFC, IP68/69, IrDA |
Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) | 512 GB (459,5 GB) / - / ano |
PCMark 3.0 | 13 141 bodů / 18:48 h:m |
Geekbench (multi) / GFX-Bench | 7 338 bodů / 173 fps |
3DM WLE | 5 350 bodů / 31,98 fps |
Operační systém | Android 15 |
Rozměry a hmotnost | 162 x 76 x 8,3, 206 g |
Cena | 17 999 Kč |