Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Honor Magic6 Lite 5G – elegantní s dlouhou výdrží

Michal Bareš 08.01.2024

Honor Magic6 Lite patří bezpochyby k nejhezčím telefonům středí třídy a v testu nás přesvědčil vyváženou kombinací slušného výkonu, krásného a velkého OLED displeje a dlouhé výdrže na baterii. Velmi dobrý je i fotoaparát. V předobjednávce k němu dostanete zajímavý dárek.

Kapitoly článku

Zpracování a tělo: pocit první třídy

Honor přináší začátkem roku poměrně dravou štiku do přeplněného rybníka střední třídy smartphonů. Částka pod 10 000 Kč znamená, že se po tomto telefonu mohou ohlédnout i běžní uživatelé, kteří odmítají dát za telefon příliš moc peněz, přitom pocitově a z hlediska designu, použitých materiálů a kvality zpracování působí tento telefon v ruce stejně jako vlajkové modely. Zvláště pak se nám líbila testovaná varianta s oranžovými zády, pokrytými na dotek příjemnou veganskou kůží.

Díky ní a tenkému tělu se zahnutými okraji se Honor Magic6 Lite skvěle drží v ruce, uživatel nemá pocit, že by chtěl telefon vypadnout z ruky a na zádech nezůstávají otisky prstů. Z hlediska pocitových sympatií od nás Honor Magic6 Lite získává podtrženou jedničku. Ve specifikaci bohužel chybí zmínka o odolnosti vůči vodě a prachu.

Magic6 Lite se u nás bude prodávat ve třech barevných variantách, černé, zelené a krásné oranžové, kterou jsme měli možnost testovat my. Doporučená cena je 9 790 Kč a k nákupu během předobjednávek dostanete druhý telefon Honor X7 (cca 3 390 Kč).

Honor Magic6 Lite 5G
Díky vysoké svítivosti a jemnosti je obsah displeje Honoru Magic6 Lite perfektně čitelný.
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Displej: krásný a velký

Tu si zaslouží i velký 6,78” AMOLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí, rozlišením 2 652 x 1 220 bodů, lehce zahnutými bočními okraji a minimálními rámečky. Celková jemnost displeje dosahuje 430 PPI, takže obraz je dokonale detailní. Díky vysoké maximální svítivosti 1 200 cd/m2 je obsah displeje pohodlně čitelný i na přímém slunci.

O displeji telefonu Magic6 Lite navíc výrobce tvrdí, že je odolný vůči poškrábání klíči nebo i drobným pádům. Nejde prý jen o obyčejnou ochrannou fólii, ale o celou speciální vrstvu displeje, která by měla zajistit, že i po delším používání nebo drobných nárazech zůstane povrch displeje bez škrábanců či prasklin. V každém případě se ale na displeji nějaká ochranná fólie nachází.

V nastavení lze displej telefonu přepnout do tmavého režimu, aktivovat Always-On režim nebo obraz přepnout do černobílého režimu pro příjemnější čtení elektronických knih. Nastavit lze samozřejmě i automatické přepínání do nočního režimu s teplejšími barvami, které jsou příjemnější pro oči.

Upravit samozřejmě lze i obnovovací frekvenci displeje. V továrním nastavení se telefon nachází v režimu dynamického přepínání frekvence až do úrovně 120 Hz, zvolit lze ale i preferenci 120Hz obnovování (což znamená i lehké zkrácení výdrže na baterii), případně fixní 60Hz režim, který oproti tomu zajistí telefonu pár hodin provozu navíc.

Honor Magic6 Lite 5G
Krásný zahnutý displej a kulaté boky telefonu Honor Magic6 Lite.
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Baterie: skvělá výdrž, dobíjení vlastním adaptérem za necelých 80 minut

Výdrž na baterii je hvězdnou vlastností telefonu Magic6 Lite. Navzdory tenkému tělu použil výrobce akumulátor o kapacitě 5 300 mAh, který v kombinaci s energeticky úsporným 4nm procesorem Snapdragon 6 Gen1 zajišťuje telefonu bezpečnou dvoudenní a v případě rozumného používání i třídenní výdrž na baterii.

V testu PCMark dosáhl telefon výdrže 15 hodin a 11 minut, přehrávat video z internetu dokáže přes 17 hodin. To jsou při tloušťce osmi milimetrů a hmotnosti 185 gramů vynikající výsledky.

Telefon nám na test přišel bez nabíječky, bez které se bude prodávat i ve finálním balení, ale podporuje rychlejší 35W nabíjení. V praxi jsme dokázali telefon nabít za 79 minut, přičemž prvních 30 minut doplní baterii na cca 45 procent. Bezdrátové nabíjení telefon nepodporuje, ale přes USB-C/C kabel z něj lze reverzně dobít drobnou nositelnou elektroniku nebo jiný telefon.

Honor Magic6 Lite 5G
Detail mohutného bloku zadních fotoaparátů. Použitelný je ale primárně ten hlavní 108Mpx snímač.
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výkon a výbava: vše ve střední třídě

Ačkoliv Honor do tohoto telefonu osadil jen “šestkový” Snapdragon, výpočetního i grafického výkonu má na běžnou práci víc než dost a stačí i náročným uživatelům a hráčům. Ti nejnáročnější hráči ale mohou postrádat o trochu svižnější FPS. V každém případě se jedná o energeticky úsporný 4nm SoC s rozumným výkonem a ne úplně nejšpičkovější výbavou.

Chod telefonu je i při větším množství otevřených aplikací a oken naprosto plynulý, k čemuž napomáhá jak 8 GB RAM, tak 120Hz obnovovací frekvence. Zbylé funkce Snapdragonu 6 Gen 1 ale ukazují na úsporu. Do Wi-Fi sítě se telefon připojuje pouze pomocí staršího standardu 802.11ac (Wi-Fi 5) a Bluetooth je ve verzi 5.1 LE. USB-C konektor navíc přenáší data pomalejším standardem 2.0.

Jinak je ale vše v pořádku, telefon má pozice pro dvě nanoSIM karty s podporou přenosu po sítích 5G a díky NFC lze zařízení použít i k placení. Kapacita interního úložiště činí 256 GB, uživatelům je při prvním zapnutí k dispozici 223,2 GB a kapacitu nelze rozšířit microSD kartou, jen pomocí externího USB úložiště s podporou OTG.

Málokoho překvapí absence 3,5mm audio konektoru, to je dnes spíš už vzácnost. Hudbu a filmové ozvučení budete poslouchat hlavně přes bezdrátová Bluetooth sluchátka, protože jinak má Honor Magic6 Lite jen jeden reproduktor, který je sice dostatečně hlasitý, ale na alespoň jen trochu náročný poslech nestačí.

 

Fotografie z telefonu Honor Magic6 Lite 5G
Noční fotografie z telefonu Honor Magic6 Lite 5G
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Fotoaparát: za dobrého světla špička, v noci v pořádku

Smartphony této cenové kategorie to nemají jednoduché. Na jednu stranu musí umět velmi dobře fotografovat, na stranu druhou nesmí být zase moc dobré, aby nekonkurovaly svým vlajkovým sourozencům. Magic6 Lite na tom je stejně. Zatímco loňský model Magic5 Pro doposud patří mezi nejlépe fotící smartphony současnosti a nadcházející Magic6 Pro bude se třemi 50Mpx snímači, optickou stabilizací a optickým teleskopickým zoomem ještě lepší, Magic6 Lite si musí vystačit bez optické stabilizace a pouze s digitálním zoomem. Jinak ale pořizuje pěkné denní i noční snímky.

Na zádech Honoru Magic6 Lite jsou sice tři snímače, ale používat nakonec budete stejně jen ten hlavní. Ten má 108Mpx rozlišení a pomocí výřezu funguje i jako přibližovací objektiv. Vedle něj je pouze základní 5Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát a pak 2MPx makroobjektiv, který je opravu už jen do počtu a pravděpodobně si jej jen vyzkoušíte a potom na něj zapomenete. 5Mpx ultraširokoúhlý snímač se 110° záběrem je o chlup lepší, ale kvalitou se zdaleka nevyrovná hlavnímu snímači, takže pokud to je trochu půjde, stejně jej nebudete používat.

Hlavní 108Mpx objektiv nemá optickou stabilizaci, což se negativně projevuje hlavně v noci a při zoomu. Za podvečerního a večerního světla je hlavní snímač výborný, vyčíst mu můžeme snad jen poměrně slabou barevnou saturaci, snímky nejsou tak barevné, jak bychom si přáli. I když dnes bývá konkurence až příliš často přesaturovaná, tak trochu živější barvy bychom za večerního světla uvítali. Při večerním fotografování si sice v pohodě vystačíme bez stativu, ale při podrobnějším pohledu zjistíme přeci jen drobný třes a rozmazání detailů. Stativ doporučujeme i na večerní a noční focení pomocí zoomu. Za dobrého světla je ale vyrábí 108Mpx hlavní snímač výborné snímky s jemnou kresbou a lepší, ale opět trochu střízlivou barevnou saturací.

Fotoaparát fotí snímky s primárně 12MPx rozlišením, uživatel může přepnout i na plné 108Mpx rozlišení. V nabídce fotoaparátu nechybí manuální režim, možnost zpomaleného nahrávání videa nebo časosběrného snímku. Video lze natáčet ve 4K/30, při Full HD rozlišení lze natáčet až se 60 snímky za sekundu.

Vpředu se nachází 16Mpx selfie kamerka s fixním ostřením a bez optické stabilizace, která dokáže nahrávat Full HD video při 30 snímcích. Kvalita fotografií je velmi dobrá.

Fotografie z telefonu Honor Magic6 Lite 5G
Noční fotografie z telefonu Honor Magic6 Lite 5G
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Software a aktualizace: ještě dva Androidy

Uživatelské rozhraní Honoru nám stále připomíná uspořádáním ikon i grafikou inspiraci od iOS, ale kdo bude chtít, může si to v nastavení změnit. Jinak je zde vš, co má, samozřejmě včetně podpory mobilních služeb Googlu, a tedy i Obchodu Play. Telefon se dodává s vybíhajícím Androidem 13, ale výrobce slibuje dvě velké aktualizace operačního systému (tedy až na Android 15) a bezpečnostní záplaty by měl dodávat tři roky.

Technická data

Honor Magic6 Lite 5G


Displej (úhlopříčka / rozlišení) 6,78" / 2 652 x 1 200 / AMOLED / 120 Hz

CPU / GPU / RAM Snapdragon 6 Gen1 (8x 691 - 2 210 MHz) / Adreno 710 / 8 GB

Výbava 2x 5G, Wi-Fi 5, USB-C (2.0), BT 5.1, NFC, 108+5+2 / 16 Mpx, 5 300 mAh

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 256 GB (223,2 GB) / ne / ano

PCMark 3.0 11 901 bodů / 15:11 h:m

3DMark WL / GeekBench 2 392 (14,33 fps) / 2 761 bodů

Operační systém Android 13

Rozměry a hmotnost 164 x 76 x 8 mm, 185 g

Cena 9 790 Kč

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud