Přejít k hlavnímu obsahu

AI v kuchyni

Josef Mika 20.07.2022

Robotičtí kuchaři v akci

Chip 08/2022: Nahradí technika lidské kuchaře? To je otázka, na kterou se snaží odpovědět inovativní firmy vyvíjející kuchyňské roboty. Sledovat robotického kuchaře při práci je neobyčejný zážitek, podobný jako pozorovat dirigenta orchestru. Stroj při vaření používá inteligentní multitaskingový systém: zatímco jednu dávku těstovin se všemi přísadami vloží do hrnce, v druhém již peče zeleninu a současně vhazuje další porci špaget do vroucí vody.

Znamená ale nasazení takových robotických kuchařů v praxi skutečně významnou výhodu? Pro firmy věnující se vývoji na tomto poli, je odpověď jasná: ano, a to především z ekonomických důvodů. Roboti nebývají nemocní a nebojují za zvýšení mezd, takže ve srovnání s lidskými kuchaři je jejich provoz levnější. Mimochodem, nejdražší součástí těchto systémů je překvapivě robotická ruka. Podaří-li se její vývoj zlevnit, bude možné cenu těchto strojů významně stlačita a přiblížit ji širší skupině potenciálních uživatelů.

Chcete vědět víc o tom, zda nám budou brzy jídla připravovat roboti? Přečtete si článek v srpnovém Chipu, který je v prodeji od 27. 7.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud