Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Americkou armádu vyzbrojuje Microsoft: o brýle IVAS je mezi vojáky zájem

Jakub Fišer 14.09.2023
Zdroj: se svolením Microsoftu

Microsoft již delší dobu vyvíjí technologicky poměrně vyspělé brýle pro augmentovanou (AR, rozšířenou) realitu. HoloLens, jak tento produkt nazývá, hojně dodává do firem a k byznysovým zákazníkům, kteří mohou headsety využít pro práci. A zájmem o tyto moderní technologie se netají ani americká armáda.

Kapitoly článku

Brýle Microsoft pro armádu

Dle posledních informací agentury Bloomberg si americká armáda 5. září podala u Microsoftu zakázku na novou várku AR brýlí a headsetů určených přímo k boji. Podle Bloomberg se nejedná přímo o HoloLens, první ani druhou generaci, nýbrž o zařízení založené na stejném principu.

„Prvních 20 prototypů brýlí IVAS 1.2 bylo dodáno koncem července a koncem srpna je hodnotily dvě čety vojáků, aby ověřily, zda se zlepšila spolehlivost, výkon při slabém osvětlení a zda dobře sedí, aniž by se opakovala nevolnost a závratě, které zastavily nasazení předchozích verzí,“ napsal Bloomberg.

Mohlo by vás zajímat

Chytré brýle umožňují vojákům v poli lépe vnímat situaci, například sledovat v trojrozměrném prostředí mapy a polohy spojenců, ale i nepřátel. Kromě toho mohou vojáci využívat chytré brýle pro navigaci v terénu, pro komunikaci mezi sebou nebo pro lepší zaměřování při střelbě.

Nové generace brýlí IVAS bude Microsoft americké armádě dodávat na jaře 2025, kdy bude docházet k testování. Jen armáda USA má v plánu během příští dekády zainvestovat skoro 22 miliard dolarů do chytrých headsetů od Microsoftu. Kolem roku 2030 by jich ráda vlastnila na 121 tisíc kusů.

Zdroj: Bloomberg, GizChina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud