Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Browser Guard

redakce 24.07.2010

Od počátku července je surfařům k dispozici nejnovější bezplatný bezpečnostní nástroj společnosti Trend Micro, Trend Micro Browser Guard 2010.

Browser Guard (http://free.antivirus.com/browser-guard/) je novým přírůstkem do rodiny bezplatně nabízených nástrojů Trend Micro a jedná se o snadno ovladatelný modul plug-in pro internetový prohlížeč, který uživatele aktivně chrání před internetovými hrozbami díky identifikaci škodlivých webových stránek a zablokování hrozby dřív, než může nakazit počítač uživatele.
Trend Micro Browser Guard dokáže uživatele ochránit před rafinovanými internetovými hrozbami, jako jsou nejnovější útoky malwaru Hydraq a Aurora. Tyto útoky jsou tvořeny zákeřnými hrozbami v nejrůznějších komunikačních nosičích — v e-mailu, na webových stránkách i v souborech – a využívají nejnovějších, dosud neznámých slabin prohlížeče Internet Explorer. Počítačoví piráti často na webové stránky tajně vkládají škodlivý javascript a doufají, že lidé, kteří používají zranitelné verze prohlížečů IE, tyto stránky navštíví a neúmyslně si malware stáhnou do svých počítačů. 
Browser Guard chrání uživatele před takovými útoky pomocí analýzy a následného blokování škodlivého javascriptu tak, aby nemohl využívat slabiny a provádět škodlivé aktivity na počítači uživatele.  Aby zajistil co nejpokročilejší a nejúčinnější ochranu, komunikuje Browser Guard s infrastrukturou Trend Micro Smart Protection Network, a díky tomu přináší uživatelům co nejaktuálnější internetovou ochranu, kdykoli surfují po webu. Browser Guard podporuje následující operační systémy: Microsoft Windows XP Home/Professional (s nejnovější opravnou sadou Service Pack), Windows Vista (s nejnovější opravnou sadou Service Pack) a Microsoft Windows 7.
Trend Micro nabízí celou řadu dalších bezplatných nástrojů, které vás aktivně ochrání před webovými hrozbami.  Tyto nástroje, určené především pro zabezpečení internetového provozu, naleznete stejně jako zkušební verze od firmy Trend Micro na adrese Free.Antivirus.com. Kromě bezplatných nástrojů doporučuje Trend Micro uživatelům nainstalovat také komplexní ochranu, jako např. Trend Micro Internet Security, a dbát na to, aby byl bezpečnostní software i prohlížeč vždy aktuální.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud