Menu
Časopis Chip

Konec práce, jak ji známe

Konec práce, jak ji známe

Konec práce, jak ji známe | Foto: CHIP

Digitalizace změní způsob práce, kterou se většina z nás živí.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jak budeme pracovat v budoucnosti? Ruku v ruce s umělou inteligencí a roboty, u pracovních stolů s dotykovými obrazovkami a za brýlemi s rozšířenou realitou? Alespoň tak instituce a výzkumné ústavy rády prezentují své vize o práci v budoucnosti. Chtějí tím vyjádřit, že v budoucnosti se bude práce lidí a strojů prolínat. Především digitalizace v současné době zpochybňuje téměř všechno: jak a s čím pracujeme, kde a kdy pracujeme, s kým pracujeme a jak moc pracujeme. Dokonce i to, co dnes označujeme jako práci, se době znovu definuje.

Podle studie EU více než osm z deseti zaměstnanců používá v práci digitální technologie: počítač, mobilní telefon, tablet. Ne každý ale má stejný pocit z toho, zda mu technologie pomáhají – mnozí naopak tvrdí, že jim práce spíše přibývá.

Chip přináší v tomto článku pohled na pravděpodobný další vývoj: na změny na trhu práce, na to, jak moc flexibilní a samostatní budeme muset na budoucím trhu práce být, a co se budeme muset naučit. Více v prosincovém vydání, které je v prodeji od 20. listopadu.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení