Přejít k hlavnímu obsahu

Coolhousing ochraňuje před největší hrozbou pro provozovatele webů

redakce 24.07.2016
info ikonka
Zdroj:

("KOMERČNÍ SDĚLENÍ -") Víte, co je největší hrozbou pro každého provozovatele výdělečného webu? Nezáleží na tom, zda je to internetový magazín nebo e-shop. Každého provozovatele naprosto vyvede z míry, když je jeho webová služba nedostupná.

K tomu dochází nejčastěji při neúměrném zatížení, jakmile si web načítají tisíce nebo desetitisíce lidí v jednu chvíli. Ano, chápete správně. Mluvíme tu o DDoS útocích.

Princip DDoS útoků spočívá právě v tom, že útočník přiměje tisíce nebo desetitisíce (obecně se o DDoS mluví tehdy, když je jich 2 a více) počítačů k tomu, aby v jednu chvíli načetly daný web. Ten takové zatížení nevydrží a přestane klientům odpovídat. Zobrazí se jim chybová hláška Service Unavailable.

Stát se to může komukoliv

Hodně špatné je, že pro takový útok ani nemusíte být žádný velký hacker a počítačový pirát. Útoky se totiž naprosto běžně dají koupit. Neubrání se nikdo, však si možná ještě pamatujete události z roku 2013, kdy se terčem DDoS útoků staly některé z největších českých webových portálů. Jedna šance, jak se útokům vyhnout, by tu však byla. Nabízí ji datacentrum Coolhousing.

Coolhousing se už loni stal součástí projektu FENIX, který reaguje právě na události v roce 2013. Klade si za cíl nedopustit, aby se něco takového ještě někdy mohlo stát, a proto hodně zapracoval na zabezpečení.

Špičková Anti-DDoS ochrana

Každý, kdo svěří svůj web pod ochranu Coolhousingu, výrazně zvýší své šance na odolání libovolnému kybernetickému útoku. Tato česká hostingová společnost totiž vybudovala účinnou Anti-DDoS ochranu. Jejím základním prvkem je tzv. „šedá zóna“, do které není vidět. Útočníci díky ní nevědí, co je na druhé straně barikády čeká, a pro svůj útok si vyberou jiný nechráněný cíl. A kdyby to přece jen zkusili, zastaví je scrubbing centrum.

Scrubbing centrum , neboli čisticí stanice, v reálném čase analyzuje veškerý síťový provoz. Rozpozná, jaký provoz je normální a který naopak škodlivý. Ten škodlivý vyfiltruje, takže se dovnitř k webové službě nedostane. U Coolhousingu vás žádný hacker nezaskočí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme